۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
برگزاری نشست اتاق فکرجشنواره ملی هنرهای سنتی و صنایع دستی رضوی
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی هنرهای سنتی و صنایع دستی رضوی بیان کرد: بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه السلام) چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) را در سطح بین المللی برگزار می‌کند و استان اصفهان نیز یازدهمین دوره‌ای است که میزبان این جشنواره است.
 
 

به گزارش خبركزاري رضوي به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان گفت: هنر نگارگری اصفهان، برند است و اساتید و آثار به نامی از این استان در حوزه نگارگری رضوی وجود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی در نشست اتاق فکر جشنواره ملی هنرهای سنتی و صنایع دستی رضوی، افزود: تنوع افکاروسلیقه ها در حوزه های مختلف هنری همواره وجود داشته و رسیدن به مشی واحد دشوار اما رسیدن به اجماع عمومی در نظرات کارشناسی، ممکن است . 
وی با بیان اینکه نگارگری اصفهان در جهان و ایران برند است و استادان و آثار به نامی از این استان در حوزه نگارگری وجود دارد، تصریح کرد: بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه السلام) برگزار کننده و برنامه ریز این جشنواره است و برای مثال اینکه موضوع آثار ارسالی به جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) باشد با بنیاد بوده و البته می‌توان پیشنهاداتی برای موضوع جشنواره نیز به آنها ارائه کرد.
حجت الاسلام والمسلمین ارزانی با اشاره به اینکه سفارش و خرید آثار و نوع حضور اساتید دغدغه ما نیز می‌باشد، خاطرنشان کرد: مکان کارخانه ریسباف سال گذشته با حمایت استاندار اصفهان برای موزه اختصاص داده شده که می‌تواند چشم انداز خوبی برای موزه هنر استان باشد و از این ظرفیت برای نگهداری آثار هنری جشنواره هنرهای سنتی و صنایع دستی رضوی نیز در سال‌های آینده استفاده شود.
وی پیرامون نحوه خرید آثار ارسالی به جشنواره ملی هنرهای سنتی و صنایع دستی رضوی اظهار کرد: بدون شک نمی‌توان اثر هنری را قیمت گذاری کرد اما تلاش شده هدیه ایی برای هنرمندان برتر در نظر گرفته شود و البته می‌توان حراجی برای آثار برگزیده جشنواره برنامه ریزی کرد تا آثار به فروش برسد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: جلسات اتاق فکر به منظور بهره مندی از نظرات اساتید می‌باشد که به واسطه آن از راهنمایی‌ها و نقطه نظرات اعضا برگزارتشکیل می‌شود.
یادآوری می شود؛نشست اتاق فکر جشنواره ملی هنرهای سنتی و صنایع دستی رضوی با حضور اساتید نگارگری استان اصفهان، در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۳۸۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰