۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
پایان خرداد آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پایان خرداد، آخرین مهلت ارسال آثار به پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی است.
 
به گزارش خبرگزاري رضوي، رضا دهبانی پور گفت: این اداره کل به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، حضرت معصومه(سلام الله علیها) و همزمان با دهه کرامت فراخوان پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی را منتشر کرد.

وی، با بیان این که جشنواره از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) است، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت های هنری به خصوص آئین های نمایشی و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین(علیهم السلام) به خصوص امام رضا(علیه السلام) را از اهداف این جشنواره دانست.

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد، به موضوعات این جشنواره اشاره و ادامه داد: سبک زندگی اسلامی با رویکردهای اقتصاد مقاومتی، فرهنگ رضوی و مفاهیم عالیه، احادیث و روایات در آئین ها، آداب و رسوم و فرهنگ عامه و توجه به ظرفیت فرهنگ ها و اعتقادات بومی و محلی با محوریت فرهنگ رضوی«آداب، رسوم و آئین ها» از جمله موضوعات جشنواره است.

وی، با بیان این که جشنواره در دو بخش آئین های نمایشی(تعزیه خوانی، چاووشی خوانی، منقبت خوانی، بخشی خوانی و شبیه خوانی) پرده خوانی برگزار می شود، افزود: متقاضیان می بایست چهار عدد لوح فشرده اجرای نمایش را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و از طریق سایت kb.shamstoos.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم شرکت در جشنواره اقدام نمایند.

دهبانی پور، اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال لوح فشرده آثار همراه با متن یا طرح آئین ها تا پایان خرداد ماه امسال خواهد بود.

وی، تاریخ بازبینی آثار ارسالی را یکم مرداد ماه سال 1395 خواند و گفت: پذیرفته شدگان باید آثار خود را در قالب لوح فشرده با کیفیت مطلوب تصویر و صدا در تاریخ مذکور به دبیرخانه ارسال کنند.


 
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۳۶۴
مرجع : بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع)
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰