۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
داخلی
۰
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
ویژه‌برنامه‌های رادیو قرآن در دهه دوم فاطمیه اعلام شد
 
شبکه‌ رادیویی قرآن همزمان با دهه دوم فاطمیه ویژه‌برنامه‌هایی از جمله سرمشق خورشید، یک آیه آفتاب، خطبه فدک، نور درخشان و ... را به روی آنتن می‌برد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی به نقل از ایکنا، شبکه‌ رادیویی قرآن همزمان با دهه‌ دوم فاطمیه ویژه‌برنامه‌ «سرمشق خورشید» را با هدف بررسی خطبه فدکیه به روی آنتن خواهد برد. 

افزایش دانش مخاطب نسبت به خطبه حضرت زهرا(س) و افزایش اطلاعات مخاطب درباره نقد سازنده با توجه به متن خطبه حضرت از جمله اهداف این ویژه‌برنامه است.

تحلیل خطبه فدکیه از منظر گفتمان انتقادی و ارائه الگو برای نقد سازنده و تأثیرگذار توسط کارشناس حاضر در استودیو، خوانش بخش‌هایی از کتاب کشتی پهلو شکسته، خطبه‌خوانی، معرفی کتاب‌های تفسیری، روایی و شرح خطبه فدکیه از بخش‌های این ویژه‌برنامه خواهد بود.

این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی است که به تهیه‌کنندگی مونا توسلی، گویندگی فریال ترکاشوند، کارشناسی حجت‌الاسلام مسعودی و و روایت‌گری آدینه الهیاری و رضا خضرایی از روز ۲۸ بهمن‌ماه ساعت ۲۱:۱۰ به مدت ۴۵ دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو قرآن خواهد شد.

ویژه‌برنامه «یک آیه آفتاب» با محوریت آیاتی که در شأن حضرت زهرا(س) می‌باشد از ۲۸ تا ۳۰ بهمن‌ماه ساعت ۸:۵۵ تقدیم شنوندگان می‌شود. قطعه نمایشی فدک با موضوع «ماجرای باغ فدک از آغاز تا پایان» ۳۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۲:۴۰ پخش می‌شود.


برنامه‌ صبحگاهی مهر تابان نیز هر روز با یک آیتم با عنوان سیره فاطمی در خصوص اخلاق حضرت زهرا(س) به سوگواری حضرت فاطمه(س) خواهد پرداخت.

ویژه‌برنامه «نور درخشان» نیز از ۲۸ تا ۳۰ بهمن‌ماه با توجه به آیات ۲۴ سوره مبارکه آل‌عمران، ۱۷ سوره مبارکه اسراء، ۵۹ سوره مبارکه حشر به موضوع سیره و شخصیت‌شناسی حضرت زهرا(س) می‌پردازد.
 
37/37
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۵۱۷۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰