۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
توسط دبیرکل عتبه مقدس حسینی انجام شد
زیارت حرم امام زاده یحیی بن موسی (ع) و تجلیل از شهدای مدافع حرم
 
دبیرکل عتبه مقدسه حسینی روز چهارشنبه در سفر به سمنان، حرم مطهر امام زاده یحیی بن موسی الکاظم برادر حضرت امام رضا (ع) را در سمنان زیارت کرد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از سمنان، سیدجعفر الموسوی در آستان مقدس امام زاده یحیی بن موسی الکاظم (ع) همچنین با حضور بر مزار شهدای دفاع مقدس و نیز شهدای مدافع حرم یاد و خاطره آنان را با قرائت فاتحه گرامی داشت.
وی همزمان با ایام شهادت شهید شاطری بر سر مزار این سردار سرافراز نیز حضور یافت و با قرائت حمد و سوره بر نقش سازنده و موثر وی در سازندگی جبوب لبنان تاکید کرد.
تولیت حرم مطهر امام حسین (ع) گفت: شهید خوشنویس (شاطری) پس از جنگ 33 روزه نقش مهمی در بازسازی جنوب لبنان داشت.
به گزارش خبرگزاری رضوی، بیست و چهارم بهمن سالروز شهادت شهید شاطری است.
سردار شهید "حسن شاطری" رییس ستاد بازسازی ایران در لبنان از يادگاران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که با تمام وجود در امور مهندسی جنگ، راه‌سازی و جاده‌سازی در مناطق جنگی فعالیت داشت.
وی پس از جنگ تحمیلی نیز در افغانستان و سپس بعد از جنگ ۳۳روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان، در جنوب این کشور مسئولیت هیأت ایرانی بازسازی جنوب لبنان را برعهده داشت.
شهید حاج حسن شاطری معروف به حسام خوشنویس از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازی لبنان بود که 24 بهمن ماه 1391 در مسیر دمشق به بیروت به منظور انجام کارهای ستاد بازسازی، به دست حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
 
 
50/50
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۵۱۵۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰