۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
دبیر شورای معارف سیما:
«رادیو قرآن» مهمترین دستاورد صداوسیما پس از انقلاب بود/ رهبری بارها به «رادیو تلاوت» استناد کرده‌اند
 
دبیر شورای معارف سیما ضمن تشریح دستاوردهای این سازمان در سال‌های بعد از انقلاب، تأسیس رادیو قرآن را مهمترین دستاورد برشمرد و گفت: روز تأسیس رادیو قرآن یوم‌الله دیگری در کنار 22 بهمن به شمار می‌رود.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، نشست بررسی دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی و تجلیل از دستگاه‌ها و نهادهای برتر در این حاضر به همراه تجلیل از نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی کشورهای مختلف در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد. 

در این نشست، محمدحسین محمدزاده به تشریح دستاوردهای قرآنی و معارفی سازمان صدا و سیما پرداخت و گفت: شاید مهمترین دستاورد و رویداد قرآنی صدا و سیما در سال‌های پس از انقلاب تأسیس «رادیو قرآن» باشد، اتفاقی که در روز 22 بهمن سال 62 رخ داد و شاید بتوان این اتفاق را یوم‌الله دیگری در کنار یوم‌الله 22 بهمن نامید.

وی از تشکیل شورای عالی قرآن صدا و سیما در سال 1370 خبر داد و گفت: این شورا به منظور ایجاد نظام نظارتی و ارزیابی تلاوت، تواشیح، اذان و سایر نغمه‌های دینی با توصیه رهبر معظم انقلاب تشکیل شد و تا امروز گام‌های مهم و مؤثری در راستای ارتقای این موضوعات برداشته است.

محمدزاده راه‌اندازی رادیو معارف را از دیگر دستاوردهای صدا و سیما برشمرد و گفت: این شبکه رادیویی سال 1375 تشکیل و در سال 1387 رادیو معارف انگلیسی هم در کنار آن راه‌اندازی شد.

دبیر شورای معارف سیما، تشکیل شبکه قرآن و معارف را دیگر دستاورد سازمان صدا و سیما برشمرد و گفت: این شبکه در اواخر دهه 70 به صورت کاملاً مستقل تشکیل شد و پس از آن شورای تخصصی معارف سازمان به همراه شورای معارف سیما تشکیل شدند که کار نظارت بر برنامه‌های قرآنی و معارفی در همه شبکه‌ها را بر عهده داشتند. 

* رهبر انقلاب بارها به «رادیو تلاوت» استناد کرده‌اند

محمدزاده از تأسیس «رادیو تلاوت» در سال 1391 خبر داد و گفت: این شبکه رادیویی خیلی زود جای خود را در دل مخاطبان باز کرد و به عنوان یکی از کانال‌های شنیدنی معاونت صدا مطرح شد تا جایی که رهبر معظم انقلاب هم بارها به این شبکه رادیویی استناد کرده‌اند، همچنین راه‌اندازی رادیو ترتیل ویژه ماه مبارک رمضان از دیگر اتفاقات مبارک سازمان صدا و سیما به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در صدا و سیما، گفت: طرح آیه‌های زندگی مسابقه آیه‌های بیداری در سال‌های 88 و 89 و طرح قرآن کتاب زندگی است طی سال‌های 90 تا 96 از جمله‌ برنامه‌های خوب رادیو بوده است همچنین طرح قرآنی 1441 تا 1451 که از امسال به عنوان بشارت برگزار می‌شود طرحی است که طی 11 دوره با موفقیت در خدمت عموم علاقه‌مندان بوده است. 

دبیر شورای معارف سیما ادامه داد: تأسیس کانون قرآن و عترت صدا و سیما، برگزاری مسابقات داخلی، تأسیس آرشیو صوتی رادیو قرآن با بیش از 20 هزار تلاوت، راه‌اندازی آرشیو صوتی و تصویری شبکه قرآن با 25 هزار تلاوت و تولید و پخش هزاران ساعت برنامه در حوزه‌های مختلف از جمله فیلم و سریال در شبکه‌های مختلف از دیگر دستاوردهای قرآنی و معارفی سازمان صدا و سیما در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. همچنین در سال‌های اخیر و با رشد فضای مجازی این سازمان برنامه‌های خوب و متنوعی را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اجرا کرده و در این خصوص به اطلاع‌رسانی و تبلیغ پرداخته است.
 
18/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۵۰۵۲
مرجع : فارس
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰