۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
Share/Save/Bookmark
 
فرازی از صحیفه رضویه در مدح پیامبر اسلام
 
کتاب «صحیفه رضویه» که ترجمه فارسی کتاب «الصحیفه الرضویّه الجامعه» است حاوی 62 دعای امام رضا(ع) است که توسط علامه موحد ابطحی در قالب کتاب صحیفه رضویه جمع آوری شده و انتشارات بنیاد بین المللی امام رضا(ع) آن را چاپ و منتشر کرده است.
 

 

به گزارش خبرگزاری رضوی؛برای نخستین بار در جهان اسلام؛«صحیفه رضویه» که ترجمه فارسی کتاب «الصحیفه الرضویّه الجامعه» است و حاوی 62 دعای امام رضا(ع) می باشد؛ به صورت نفیس به همت انتشارات بنیاد بین المللی امام رضا(ع) چاپ و منتشر شده است. این اثر ارزشمند توسط آیت ا... سید محمد باقر موحد ابطحی اصفهانی گرد آوری و توسط دکتر سیدعدنان لاجوردی به فارسی ترجمه شده است.
موسی ایاز تکین یکی از علمای برجسته شیعه ترکیه که دبیرکل اتحادیه علمای جعفری این کشور نیز هست صحیفه رضویه را به زبان ترکی استانبولی ترجمه کرده و قرار است به زودی این یادگار ارزشمند حضرت رضا(ع)  به زبان های زنده دنیا از جمله عربی،انگلیسی و اردونیز ترجمه شود و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
  شصت و دو دعای گردآوری شده در این صحیفه،به 5 بخش تقسیم می شود.
در بخش نخست نیایش های حضرت رضا(ع) در تسبیح خداوند ذکر می شود، دعاهای حضرت درباره درخواست های عمومی ودرخواست های خاص، بخش دوم دعاهاست. دعاهای آن حضرت در اوقات و زمان ها واوقات مخصوص بخش سوم کتاب را شامل می شود و دعاهای امام رضا(ع) برای خودشان و برای دیگران و یک پیوست به نام «ادعیه امام علی بن موسی الرضا(ع)» برگرفته از کتاب «فقه الرضا» بخش های بعدی صحیفه رضویه را تشکیل می دهند.

دعای حضرت (علیه السلام) بعد از عصر جمعه در صلوات بر محمد و خاندان پاکش (علیهم السلام)
 
«بار خدایا با برترین درود و رحمتت بر محمد و بر آل محمد که برگزیدگان توأند درود و رحمت فرست، و با برترین برکاتت بر آنان برکت نازل فرما، و سلام و درود ( خداوند) بر ارواح (پاک) و اجساد (مطهر) شان باد و رحمت و برکات خداوند (بر آنان باد)».
 
منبع: کتاب صحیفه رضویه جامعه

 
90/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۴۸۸۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰