۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
داخلی
۰
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
رونمایی از 10 اثر ادبیات پایداری در اردبیل
 
با حضوررئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، از 10 اثر در حوزه ادبیات پایداری رونمایی شد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از استان اردبیل، همزمان با جشن های دهه فرخنده فجر و با برگزاری مراسمی در سالن ولایت اردبیل، 10اثر هنرمندان استان اردبیل در حوزه ادبیات پایداری رونمایی شد. در این مراسم که سردار محمدرضا گرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، سردار بابازاده، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) و فعالان ادبیات پایداری حضور داشتند، علی واحد، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل با اعلام اینکه دایره المعارف دفاع مقدس استان در حال نگارش است، از افتتاح باغ موزه دفاع مقدس تا پایان سال 97 خبر داد و اظهار داشت: آثاری که با هدف انتقال ارزش های دفاع مقدس نگارش شوند، مورد حمایت قرار می گیرند.
وی افزود: هنرمندان و اصحاب قلم و بیان، ظرفیت های بالایی دارند که باید از این توانمندی ها برای تولیدآثار فاخر در حوزه ادبیات پایداری بهره گیریم.
واحد با اعلام اینکه استان اردبیل آمادگی برگزاری رویدادها و جشنواره های مختلف در حوزه دفاع مقدس را دارد، گفت: هنرمندان و فعالان ادبیات پایداری، کارهای ارزشمندی را در جشنواره های مختلف ارائه داده اند که هریک از این آثار بیانگر اهتمام جدی اصحاب فرهنگ و هنر استان برای خلق آثار فاخر و ارزشی متناسب با نیازهای جامعه است.
وی با تاکید بر همگانی کردن فرهنگ ایثار و شهادت، نقش فعالان ادبیات پایداری را در تبیین ارزش های دفاع مقدس و انتقال این ارزش ها به نسل های بعدی مهم دانست.
در این مراسم از نمایشنامه «زیر پلک ماه» نوشته عدالت فرزانه، نمایشنامه «سیمرغ» نوشته محمود مهدوی، «ستاره ها نمی میرند» تالیف «حاتم رسولی»، «دفتر دستان کوچک» نگارش رقیه جلالی، «چهل+ عشق» نوشته سید سعید اطهر نیاری، «مهر خاتم» نوشته الیاس نجاری، «خاطرات مهر» نوشته حسن محجوب، «حماسه قایناغی»، سروده آزاد مهرپور، «اسماعیل» نوشته  لطیفه کریم زاده، آلبوم موسیقی«مسافر» کار سعید قربانی و از تولیدات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل و  «ایستادگی در دفاع مقدس» نوشته یوسف بدرزاده و علیرضا قلی زاده رونمایی شد.
 
83/26
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۴۸۲۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰