۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
داخلی
۰
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
Share/Save/Bookmark
 
همزمان با جشن های دهه فجرصورت گرفت؛
افتتاح مسجد رحمانیه در محله پیرمادر اردبیل
 
باحضور نماینده ولی فقیه در استان و مردم حسینی اردبیل، مسجد رحمانیه محله پیرمادر اردبیل افتتاح و به بهره برداری رسید.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از استان اردبیل، با حضور آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و نیز جمع کثیری از اقشار مختلف مردم، مسجد رحمانیه محله پیرمادر اردبیل، همزمان با سومین روز دهه فرخنده فجر افتتاح و به بهره برداری رسید.
آیت الله عاملی در این مراسم با قدردانی از همت اهالی در اختصاص هزینه احسان اموات به امر خیر مسجد سازی،گفت: این محله می تواند الگویی برای سایر محلات باشد تا بجای هزینه احسان و احتمالا ریخت و پاشهای معمول در احسان اموات این مبالغ را برای کارهای خیر و رسیدگی به نیازمندان و ایجاد صندوق های قرض الحسنه در محلات اختصاص دهند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، مساجد را مرکز فرهنگی در محلات دانست و افزود: تربیت نسل صالح اصلی ترین دغدغه والدین باید باشد و حضور نوجوانان و جوانان در برنامه های تربیتی در مساجد می تواند نقش مهمی در تربیت آنان داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری وابسته به ارتقا و تقویت مسائل فرهنگی در آن کشور است ادامه داد: در جامعه ای که حس هم نوع دوستی و احساسات و عواطف جمعی بوجود نیاید رسیدن به توسعه و پیشرفت غیرممکن است.
آیت الله عاملی مهمترین خدمت نظام جمهوری اسلامی به ایران را ارتقای سهم علمی ایران در جهان دانست و گفت: در عصر کنونی جایگاه کشورها در توازن قدرت با میزان سهم آن کشور در پیشرفت علمی جهان سنجیده می شود. 
وی افزود: انقلاب اسلامی با فراهم کردن بستر علمی و ایجاد اعتماد به نفس بین نخبگان جوان این فرصت را ایجاد کرد که در سخت ترین شرایط تحریم اقتصادی و علمی جوانان این مرز وبوم به فناوری های مختلف از جمله فناوری هسته ای و موشکی دست یابند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، ایجاد مراکز فرهنگی را در محلات و مناطق مختلف استان در کاهش آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ و معارف قرآنی، اسلامی و انقلابی موثر دانست و و با تاکید بر نقش والدین در پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان، گفت: فضای مجازی کودکان، نوجوانان و جوانان ما را در خود غرق کرده است و همین عامل باعث دوری نسل جوان از مسائل دینی می شود.
وی پاک دستی والدین را بهترین الگو و سرمشق برای فرزندان اعلام کرد و گفت: اصلی ترین عنصر در تربیت فرزندان ، والدین هستند و باید به نقش و جایگاه خود واقف باشند.
امام جمعه اردبیل نقش دانش و تولید علم را در پیشرفت کشورها مهم و تاثیرگذار دانست و با تاکید بر اینکه کشوری که سهمی در تولید دانش نداشته باشد، در همه عرصه ها گرفتار خواهد شد، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا با تولید علم و ترغیب و تشویق دانشمندان و عالمان، جایگاه رفیعی را در جهان داشته باشیم.
مسجد رحمانیه محله پیرمادر در 2 طبقه و بیش از 600 متر زیربنا به همت اهالی این محل و اختصاص هزینه احسانات اموات این محله تجدید بنا شده است. رونمایی از کتاب های «سنی منی» و «عرفان یولی» نوشته اسدالله امانی، «شیدا بلبلی» تالیف قدیر عالی و «سرو قامتان استوار» زندگینامه شهدای محله «پیرمادر» به نگارش علیرضا امانی، شعر خوانی و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 
 
 
 
83/26
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۴۶۴۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰