۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
ادبیات و زبان فارسی موتور محرکه رشته‌های فرهنگی و هنری است
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید برنگاه پایه‌ای به ادبیات و زبان فارسی، این دو را موتور محرکه سایر رشته‌های فرهنگی و هنری دانست.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، مجید فروتن عصر امروز در مراسم اختتامیه جایزه ادبی استان همدان که به میزبانی شهرستان بهار برگزار شد؛ اظهار کرد: آموزش، ارتقاءسطح و آشنایی با ادبیات روز کشور و جهان مسأله‌ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تأکید بر توجه به دیگر نحله‌های ادبی مثل داستان، خاطره، تاریخ شفاهی و گسترش این نحله‌ها در میان نسل جوان، خاطرنشان کرد: اهل خرد در بخش زبان و ادبیات فارسی باید هم‌گرایی داشته و افکار و اندیشه‌های خود را به اشتراک بگذارند.
فروتن با بیان برخی اهداف برگزاری جایزه ادبی استان همدان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف ما تولید آثار غنی، با محتوا، جدید و به روز بود و می‌طلبد جریانی مستمر در برگزاری این نوع برنامه‌ها وجود داشته باشد.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: در دوره‌های اول که جشنواره ادبی استان شکل گرفت، دیدگاه کلی و موضوعات گوناگون بود؛ اما در دوره‌های اخیر این جشنواره تخصصی‌تر شده و با عنوان جایزه ادبی استان برگزار می شود.
فروتن افزود: با گذشت 22 دوره از برگزاری این جشنواره به نظر می‌رسد جامعه ادبی استان به آموزش و ارتقاء طرح ادبی جوانان، ایجاد اندیشه و رویکرد نو در روش‌ها و شیوه‌های مدیریت انجمن‌های ادبی، توجه به همه نحله‌های ادبی، غنا و محتوابخشی بیشتر نیاز دارد تا شاهد شکوفایی و رونق در حوزه ادبی استان باشیم.
 
51/51
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۴۳۸۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰