۲ بهمن ۱۳۹۶ 22 January 2018
داخلی
۰
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
کمک روسیه در بازسازی اماکن مذهبی مربوط به مذاهب مختلف در سوریه
 
دولت روسیه به همراه کلیسای پراواسلاو و دیگر سازمان‌های مذهبی، کمک‌های متنوع بشردوستانه‌ای را در سوریه انجام داده است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در جمع روسای هیات‌های کلیسای پراواسلاو در مسکو اظهار داشت :روسیه در بازسازی اماکن مقدس مذاهب مختلف در سوریه کمک خواهد کرد.
رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: دولت روسیه به همراه کلیسای پراواسلاو و دیگر سازمان‌های مذهبی، کمک‌های متنوع بشردوستانه‌ای به سوریه عرضه داشته است. بایستی هر چه سریع‌تر شرایط را برای زندگی امن و طبیعی مردم فراهم نمود و مردم بتوانند به خانه‌های خود برگردند و کلیساها و مراکز مذهبی را احیا کنند.
ولادیمیر پوتین خاظرنشان شد: گروه کاری ساخته شده توسط کلیسای پراواسلاو روسیه و کلیسا کاتولیک روم می‌تواند در بازگشت جمعیت مسیحی نقش مهمی را ایفا کند.تهیه لیست مراکز مقدس مذهبی با هدف احیا آنان از جمله وظایف این گروه می‌باشد.
رئیس‌جمهوری فدراسیون روسیه در جریان این ملاقات اظهار داشت: ما همچنین به نمایندگان دیگر مذاهب از جمله اسلام که در این بین صدمات و آسیب‌های جدی‌ای از طرف تروریست‌ها و افراطیون به آنها وارد شده است نیز کمک خواهیم نمود. نمایندگان جامعه یهودیت نیز با درخواست کمک به ما مراجعه کرده‌اند که به بازسازی اماکن مذهبی در سوریه به آنها کمک شود.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۶۹۹
مرجع : مهر
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰