۲ بهمن ۱۳۹۶ 22 January 2018
داخلی
۰
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قزوین خبر داد:
اعزام 300 زائر زیارت اولی استان قزوین به حرم رضوی
 
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین از اعزام 308 نفر زائر زیارت اولی در دیماه سال جاری در قالب 7 کاروان به مشهد مقدس خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی و به نقل از آستان نیوز، علی نبیئی یکی از اهداف مهم تشکیل دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین را محرومیت زدایی، ترویج فرهنگ و سیره رضوی معرفی و بیان کرد: به همت این نمایندگی تا کنون 1344 نفر در قالب 32 کاروان زیارتی به مشهد الرضا(ع) مشرف شدند.
 وی با بیان اینکه در دی ماه سال جاری 308 زائر زیارت اولی محروم و نیازمند در قالب 7 کاروان به مشهد مقدس و حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می‌شوند، گفت: سفر این زائران به صورت 5 روزه بوده و زائران در زائر شهر رضوی اسکان خواهند یافت. زیارت مضجع منور رضوی، بهره‌مندی از ویژه برنامه‌های فرهنگی آستان قدس و اهدای بسته‌های فرهنگی از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده برای این گروه از زائران است.
نبیئی با اشاره به اهداف اجرای «مهر درخشان رضوی» بیان کرد: طرح «مهر درخشان رضوی» ویژه زائران زیارت اولی‌ بارگاه قدس رضوی با هدف اعزام افراد بالای 40 سال که تاکنون به دلیل مشکلات مالی توفیق زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) را نیافته‌اند، در استان قزوین در حال اجرا است.
 وی در ادامه به فعالیت کانون‌های خادم‌یاران رضوی در استان اشاره کرد و افزود: کانون‌ خادم‌یاران رضوی با هدف خدمات‌رسانی به مردم در قالب برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی از جمله طرح زائر اولی‌ها، عیادت از بیماران و جذب خادم‌یار رضوی و همچنین شناسایی محرومان و نیازمندان و خدمت‌رسانی به آنها، جمع‌آوری نذورات برای مشارکت و همکاری در ارائه خدمات به مردم مناطق محروم راه‌اندازی می‌شود.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قزوین گفت: از خردادماه سال جاری تاکنون 3 کانون خادمیاری تخصصی در قزوین افتتاح شده است؛ همچنین 11 کانون خادمیاری در مساجد استان و 5 دفتر نمایندگی در این استان آغاز به کار کرده اند.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۶۸۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰