۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
لزوم تقویت دروس اخلاق در حوزه | اساتید طلاب را راهنمایی کنند
 
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: اساتید طلاب را راهنمایی کنند اگر درس اخلاق در حوزه قوی شود پیشرفت‌­های فراوانی به همراه دارد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، آیت‌­الله سید محمد علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اساتید بسیجی و نخبگان حوزوی اظهار کرد: اساس کار حوزه بر دوش شماست و مسؤولیت سنگینی بر عهده دارید که امیدوارم از عهده این مسؤولیت برآیید و در پیشبرد اهداف نظام، مرجعیت و رهبری گام‌های بردارید.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری مذاکرات و جلسات مفید است تا راهکارهای ارائه شود زیرا این امر سبب می‌شود دشمن بفهمد که با یکدیگر هستیم. در نظر داشته باشیم که استاد حوزه بودن نعمت کوچکی نیست.
این مرجع تقلید با بیان اینکه در ضمن تدریس درس اخلاق را نیز در دستور کار قرار دهید، گفت: تذکر استاد بر دل شاگردان می‌نشیند و بر آنها اثر دارد و سبب می‌­شود طلبه در سنگر بیدار باشد.
وی عنوان کرد: هر کس اسلام را زنده کند بین او و پیامبران فاصله کاهش پیدا می­‌کند. منصب شما در مرتبه والا قرار دارد و اگر بتوانید حق آن را ادا کنید؛ به پاداش می‌­رسید.
آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: اساتید طلاب را راهنمایی کنند اگر درس اخلاق در حوزه قوی شود پیشرفت‌­های فراوانی به همراه دارد.
وی یادآور شد: برخی از علوم برکت خود را نشان می‌­دهد، بنابراین باید به دنبال علومی بروید که منفعت آن به جامعه برسد باید اعتقادات، فقه و فقاهت و سپس سنت را برای طلاب تبیین کنید.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۶۵۶
مرجع : فارس
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰