۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
ارسال 719 اثر به چهارمین جشنواره ملی شکوه شکیبایی در زنجان
 
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از دریافت719اثر در چهارمین جشنواره ملی "حضرت زینب(س)" شکوه شکیبایی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از زنجان؛ سرپرست  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با اشاره به آمار تفکیکی آثار دریافت شده در دبیرخانه این جشنواره گفت: از ٧١٩ اثر دریافتی، ٦٦٤ اثر در بخش فرهنگی از ٣٩٤ نفر و ٥٥ اثر در بخش هنری نقاشی- خط از ٣٠ هنرمند دریافت شده است.

ناصر مقدم، با اعلام اینکه بیشترین مشارکت در بخش فرهنگی شعر فارسی بوده است، اظهار کرد: در این بخش ٣٠٠ اثر دریافت شده و در بخش داستان فارسی ٩٤ اثر و در بخش دلنوشته فارسی نیز ١٠٥ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره ملی حضرت زینب(س) شکوه شکیبایی ارسال شده است.

وی به استقبال بالای بانوان از این جشنواره اشاره کرد و افزود: بانوان مشارکت بیشتری در بخش آثار فرهنگی فارسی این جشنواره داشته‌اند.

مقدم با اشاره به آثار رسیده در بخش ترکی، گفت: در بخش شعر ترکی ٧٥ اثر، در بخش داستان ترکی ١٥ اثر و در بخش دلنوشته ترکی نیز ١٥ اثر دریافت شده که این آمار در مقایسه با آثار ترکی سومین جشنواره شکوه شکیبایی، با رشد ٥٠ درصدی همراه بوده است.

وی گفت: علاقه‌مندان از ٢٩ استان در چهارمین جشنواره ملی حضرت زینب(س) شکوه شکیبایی شرکت کرده‌اند و با توجه به اینکه اطلاع‌رسانی این جشنواره فقط در فضای مجازی انجام گرفته، استقبال از آن بسیار خوب بوده است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، زمان برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی حضرت زینب(س) شکوه شکیبایی را دوم بهمن‌ماه، مصادف با شب ولادت حضرت زینب(س) اعلام کرد و افزود: این مراسم ساعت ٩ صبح روز دوشنبه در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان با حضور مهمانان ویژه از چهره‌های برتر فرهنگی و هنری کشور و نیز داوران جشنواره برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این برنامه را اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیرة ائمه معصومین به ویژه پیام‌آور عاشورا حضرت زینب کبری(س)، گرامی‌داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار بر‌تر فرهنگی هنری در زمینة سیره، شخصیت و معارف حضرت زینب (س) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار دانست و تاکید کرد: برگزاری جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه‌ مقاومت و شجاعت؛ حضرت زینب(س) و همچنین پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه‌ساز در پیوند با واقعة عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن با محورهای: ابعاد شخصیتی و  رفتاری حضرت زینب (س)، جنبه های عرفانی حضرت زینب (س)، نقش و جایگاه اجتماعی حضرت زینب (س)، نگاه زیباشناختی حضرت زینب (س)، بصیرت، شجاعت و ظلم‌ستیزی حضرت زینب (س) و مدیریت جهادی و مسئولیت‌پذیری حضرت زینب (س) است.

مقدم گفت: بهترین جلوه‌گاه برای شناخت شخصیت وجودی حضرت زینب(س) همان سفر تاریخی کربلا و مطالعه واقعه عاشورا و چگونگی برخورد با ستمگران زمان است و ایشان در همه‌جا یاری مهربان و دلسوز برای رهبر عالی‌قدر این قیام و نهضت مقدس یعنی اباعبدالله الحسین(ع) بودند و چون عصر عاشورا شد و آن حجت الهی به شهادت رسید، سهم عمده و بار تازه‌ای به دوش این بانوی فداکار نهاده شد که چون کوهی استوار در برابر دشمنان منحرف ایستاده و تجلی و نقش بسیار مهم حضرت زینب (س) به گونه‌ای است که اکنون پس از قرن‌ها باز هم شکوه خاصی دارد.
 
73/26
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۶۵۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰