۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
به همت معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی
کتاب خط عاشقی منتشر شد
 
به همت معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی، کتاب خط عاشقی روایاتی کوتاه از عشق شهدا به حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا (ع) منتشر شد
 
به گزارش سرویس زیارت خبرگزاری رضوی، این کتاب دربرگیرنده خاطرات ارادت ۸۰ شهید پرافتخار انقلاب اسلامی نسبت به ساحت حضرت رضا (ع) است که توسط حسن کاجی تنظیم شده و از سوی معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.
در بخشی از کتاب خاطرات شهید حسن تهرانی مقدم را می‌خوانیم: نماز صبح را که خواندیم، دستم را گرفت و شروع کرد به تعریف خاطره‌ای از سفرش به روسیه. رفته بودند تا موشک فوق‌العاده پیشرفته‌ای از روس‌ها تحویل بگیرند. ژنرال خندیده و گفته بود امکان نداره، این فناوری فقط در اختیار روسیه است.

 

شهید تهرانی مقدم نگاهش کرده و گفته بود، ما این موشک را می‌سازیم. ژنرال بازهم خندیده بود. وقتی برگشته بودند ایران، خیلی تلاش کرده بود تا نمونه آن موشک را بسازد. اما مدام به دربسته می‌خورده است. تا این‌که به فکرش رسیده بود برود خدمت امام رضا (ع) و از ایشان کمک بخواهد. سه روز تمام، در حرم توسل کرده بود تا راهی به ذهنش برسد. روز سوم احساس کرده بود عنایتی شده است. مدلی به ذهنش رسیده بود که سریع، روی دفترچه نقاشی دخترش کشیده بود. وقتی که در تهران عملی‌اش کرده بود. دیده بود که از موشک مدل روسیه هم بهتر است.
کتاب فوق در قطع رقعی، در شمارگان ده هزار نسخه، در 88 صفحه منتشر و در پایان دارای مسابقه فرهنگی همراه با جایزه است.
 
 
29/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۶۲۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰