۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
حمایت از رسم الخط ایرانی اولویت فعالیت های معاونت قرآن و عترت است
 
اصغر امیرنیاگفت: خرید قرآن به رسم الخط ایرانی که مورد تائید دارالقرآن است در اولویت خرید محصولات از سوی معاونت قرآن و عترت قرار دارد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج  معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  از زمانی که طرح کتابت قرآن کریم به رسم الخط فارسی مطرح شده علی رغم اعتبارات محدودی که اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت داشته، ضمن در اولویت قرار دادن خرید قرآن به  رسم الخط ایرانی و به منظور ترویج این مهم ، اخیرا از قرآن چاپ انتشارات « آرزوی دیدار»  با رسم الخط ایرانی ( به خط استاد حسن زاده) که اخیرا به چاپ رسیده در یک تیراژ کامل خریداری شده است.
وی گفت: البته طبق این قانون دولت مجاز به حمایت از چاپ قرآن به رسم الخط ایرانی است و نمی توان در این رابطه ناشران را ملزم به چاپ قرآن کریم به رسم الخط خاص کرد. و در ادامه بیان داشت: نهادینه کردن رسم الخط ایرانی و فرهنگ سازی برای چاپ آن نیازمند زمان کافی است، و از جهتی به دلیل اینکه مبلغی بابت حق التحریر چاپ قرآن به رسم الخط عثمان طه  پرداخت نمی کنند، طی سال های زیاد اکثر ناشران قرآنی ، ناخودآگاه به چاپ این خط گرایش پیدا کردند.
در پایان اصغر امیرنیا افزود:  معاونت قرآن و عترت حمایت از قرآن به رسم الخط های ایرانی را در اولویت خود قرار داده است و از این پس هر رسم الخطی که از سوی سازمان دارالقرآن مجوز انتشار دریافت نماید ، در چارچوب دستورالعمل شورای خرید معاونت، اقدام خواهد کرد.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۵۹۱
مرجع : مهر
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰