۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
حجت‌الاسلام شرفخانی خبر داد:
اجرای برنامه‌های آموزشی کوتاه و بلندمدت خانواده در اعتاب مقدس/ کاظمین؛ میزبان ششمین اجلاس
 
در آخرین جلسه پنجمین نشست اعتاب مقدس جهان اسلام مقرر شد در همه این مکان‌ها و امامزادگان، مراکز مشاوره و آموزش خانواده راه‌اندازی و بر همین اساس برنامه‌های آموزش‌های کوتاه و بلندمدت در عرصه خانواده اجرا شود.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی نمایندگان اعتاب مقدس کشور و جهان اسلام اظهار کرد: هر ساله نشست‌های تخصصی با حضور نمایندگان اعتاب مقدس جهان اسلام و امام‌زادگان برگزار می‌شود که پنجمین دوره این نشست در تهران برگزار و در آن برنامه‌ریزی‌های لازم جهت خدمات بهتر و موثرتر به زائران انجام شد.
وی با بیان اینکه با توجه به بیانیه کربلای معلی، سرفصل‌های هجده‌ بندی تدوین شده بود، افزود: این ۱۸ بند با موضوعاتی نظیر زیارت با معرفت، حقوق زائران، توسعه عمرانی در آستان‌های مقدس، برنامه‌های مشاوره‌ و ارشاد برای خانواده‌ها مشخص شد که در این نشست‌ها بر پیگیری و نحوه اجرای آنها در اعتاب مقدس جلساتی برگزار شد. سعی می‌کنیم این موارد را در تمام اعتاب مقدس جهان اسلام گسترش و عملیاتی کنیم.
شرفخانی با بیان اینکه موضوعات حوزه خانواده یکی از محورهای این نشست‌ها بود، تصریح کرد: با توجه به نقش خانواده و جایگاه آن در ارتقای باورهای دینی و اهمیت سلامتی روحی و روانی آنها مقرر شد، تا در همه اعتاب مقدس و امامزادگان مراکز مشاوره و آموزش خانواده راه‌اندازی شود، برهمین اساس برنامه‌های آموزش‌های کوتاه و بلند مدت در عرصه خانواده برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان تصمیمات جدی در خصوص اجرایی کردن سرفصل‌های بیانیه کربلا، تصریح کرد: ۷ کارگروه تخصصی بین ایران، عراق و سوریه ایجاد خواهد شد تا تجربیات مشترک در حوزه مدیریت و خدمات زائرین به تبادل و اشتراک گذاشته شود.
شرفخانی در ادامه اظهار کرد: ششمین اجلاس تولیت‌های اعتاب مقدسه جهان اسلام به میزبانی کاظمین برگزار خواهد شد و برای این اجلاسیه نیز سرفصل‌هایی در حوزه مبانی علمی، پژوهشی و برنامه‌ای تعریف کردیم. تبادل تجربیات و اقدامات مشترک در اقدامات جهانی اعتاب مقدس یکی از موضوعات مورد بررسی این اجلاسیه انتخاب شده است.
وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه اهداف ائمه معصومین(ع) و امامزادگان، جهانی بود، ضرورت دارد تا ما نیز نگاهی جهانی به این مسائل داشته باشیم و تلاش کنیم در عرصه بین المللی نقش‌آفرینی مناسبی کنیم. از این جهت ضرورت دارد در عرصه‌هایی نظیر تمدن‌سازی، اقدامات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اعتاب مقدس نقش‌آفرینی داشته باشیم.
معاون فرهنگی ـ اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به طراحی اقدامات مشترک در همه اعتاب مقدس جهان اسلام برای حضوری مؤثر در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و همچنین تمدن‌سازی و اقدامات سیاسی گفت: نقش اعتاب مقدس در این مسائل بسیار اثرگذار است و از این جهت نیز تلاش می‎شود ضمن تامین امکانات مناسب جهت زیارت با معرفت زائران در مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تمدن‌سازی نیز برنامه‌هایی تعریف شود.
وی عنوان کرد: با توجه به برگزاری متمرکز این اجلاسیه، مقرر شده است نمایندگان تولیت‌های عتبات مقدس، جلسات مختلفی را برگزار کنند تا بتوانند بر اساس تفاهم‌نامه امضاء شده میان تولیت‌ها و نیز بیانیه صادر شده در کربلای معلی، هم‌افزایی و هم‌گرایی خوبی میان فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در بخش آموزش و پژوهش و همچنین مسائل مدیریتی آستان‌های متبرک و بحث احیاء موقوفات، فناوری اطلاعات و تبادل تجربیات انجام شود.
 
56/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۵۷۶
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰