۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
نویسنده رمان «وقتی جن عاشق می شود»:
پشتکار و جدیت در نوشتن عامل مهمی در نویسنده شدن است
 
رمان نویس جوان مشهدی با اشاره به اینکه هر کسی می تواند نویسنده باشد، افزود: برای نویسنده شدن باید در نوشتن جدیت و پشتکار داشته باشیم.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ علی شکوفه نویسنده کتاب حرفهای خودمونی، با اشاره به اینکه از سال ۷۷ وارد عرصه نوشتن شدم، گفت:در عصر تکنولوژی و ارتباطات دیگر کمتر کسی پیدا می شود که حوصله خواندن یک کتاب چند صد صفحه ای را داشته باشد، در حال حاضر مردم به دنبال جملات و یا داستانهای کوتاه می روند چون آستانه تحملشان پایین آمده و می خواهند سریع به نتیجه برسند و این مسئله در تمامی ابعاد زندگی گنجانده شده است.
 نویسنده کتاب حرفهای خودمونی با اشاره به اینکه هر کسی می تواند نویسنده باشد، اظهار داشت: عده بسیاری از انسانهای جامعه ما و دیگر جوامع اقدام به ثبت خاطرات روزانه خود می کنند و این به شکلی یعنی آنها نویسنده هستند اما اگر بخواهند به صورت حرفه ای وارد دنیای نویسندگی بشوند فقط باید پشتکار و جدیت داشته باشند البته خواندن کتابهای دیگر نویسنده ها را هم نباید فراموش نکنند.
 نویسنده رمان وقتی جن عاشق می شود ادامه داد: کسانی که می خواهند وارد این عرصه شوند باید برای نویسنده شدن از نوشتن جملات و متن های کوچک و ساده شروع کنند، نباید عجله ای برای چاپ آثار داشته باشند و تصور کنند هرآنچه نوشتند قابلیت چاپ و نشر دارد و باید حتما آنها را عرضه کرد، عرصه نوشتن در عین اینکه بسیار جذاب و شیرین است سختی ها و ممارست های بسیاری دارد.
وی به سرانه پایین مطالعه در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر وضعیت چاپ و نشر و در کل هر حوزه ای که به کتاب مربوط باشد خوب نیست، کم اهمیت دادن به اهالی قلم، سانسور و دیگر مشکلاتی که دامن گیر نویسندگان و به خصوص نویسندگان جوان است راه را برای نویسنده شدن کمی سخت کرده ولی با همت و داشتن پشتکار فراوان می توان به قله آرزوها رسید.
گفتنی است علی شکوفه نویسنده و خبرنگار متولد سال ۶۵ است که تا کنون کتاب«حرفهای خودمونی» و رمان «وقتی جن عاشق می شود» از وی به چاپ رسیده و در حال حاضر هم نگارش جدیدترین اثر خود که مضمونی عاشقانه دارد را آغاز نموده است.
 
 
26/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۵۷۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰