۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
۰
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
Share/Save/Bookmark
 
414 گلزار شهدا در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی شده است
 
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 414 گلزار شهدا در سطح استان ساماندهی شده است و باید تلاش شود تا پایان سال 97همه گلزارهای استان سامان دهی شوند.
 
 به گزارش خبرگزاری رضوی از یاسوج، عزیز فیلی در نشست ساماندهی گلزار شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: 551 گلزار شهدا در سطح استان وجود دارد که در این گلزارها یک هزار و 846 مزار شهید دیده شده است.
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از مجموعه 551 گلزار در سطح استان 414 گلزار در قالب یک هزار و 709 مزار ساماندهی شده که افزون بر 92 درصد گلزار شهدای در استان ساماندهی شده‌اند.
وی ساماندهی گلزار شهدا را وظیفه دستگاه‌های استان دانست و عنوان کرد: دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و خیرین ساماندهی گلزار شهدا را با کیفیت مناسب انجام دهند.
این مسؤول 8 درصد از گلزارهای شهدا را نیازمند ساماندهی دانست و افزود: میانگین کشوری در ساماندهی گلزار شهدا 76 درصد است که میانگین استان از کشور بالاتر است.
فیلی تصریح کرد: برخی از گلزار شهدا ممکن است با گذشت سال‌ها خراب شود که 39 گلزار شهدا با اعتبار 104 میلیون تومانی نیازمند ترمیم است.
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تلاش شود همه گلزارهای شهدا تا سال 97 ساماندهی و تکمیل شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود از همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قدردانی کرد و گفت: این سازمان در سال جاری مبلغ دو میلیارد و 780 میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی، احداث مراکز فرهنگی در جوار گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام شهر یاسوج اختصاص داده شده است.
 
 
 
 
49/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۴۱۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰