۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
حمله اغتشاش‎گران به 3 امامزاده در مازندران
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران از حمله اغتشاش گران به سه امامزاده در این استان خبرداد و گفت: سه نفر در این رابطه همزمان با انجام اغتشاش دستگیر شدند که دو نفر از آنها مازندرانی نبودند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی حجت الاسلام ابراهیم حیدری درباره حمله اغتشاش گران به امامزادگان در استان تصریح کرد: از ساعت 12 و 30 دقیقه نیمه شب  11 دی ماه، اغتشاش گران به سه امامزاده در منطقه شیرگاه و سوادکوه شمالی و جاده نظامی قائم ‎ شهر حمله کرده که متاسفانه یک امامزاده به دلیل دارا بودن سقف چوبی کاملا در آتش سوخت و دو امامزاده دیگر با حضور نیروهای مردمی و امنیتی از حریق نجات یافتند.
حیدری با اعلام اینکه در این حمله به کتاب الهی، منبر و مفاتیح توهین شده و در آتش سوخت، تصریح کرد: در گشت زنی نیروهای منطقه سه نفر مشاهده و دستگیر می شوند و بعد از اینکه سوال جواب می شوند به آتش زدن این امامزادگان اعتراف می کنند.
وی درباره جزییات دستگیر شدگان اظهار کرد: یک نفر از افراد دستگیر شده سابقه اغتشاش دارد و دو نفر دیگر نیز مازندرانی نبودند.
مدیرکل اوقاف مازندران تاکید کرد: نیروهای اوقاف، خادمان و مردم در اطراف امامزادگان در حال آماده باش هستند و مانیتورینیگ اوقاف نیز تمامی امامزادگان را رصد می کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از خواسته های دشمن این است که مقدسات مردم را زیرسوال ببرند و مردم ایران را بی هویت جلوه دهند، تصریح کرد: از آنجا که باورهای دینی مردم ایران در پوست و گوش و جانشان  عجین شده است این رفتارها برای تقدس زدایی و برای اینکه بگویند مردم به امامزادگان اهمیت نمی دهند، متاسفانه حمله به مساجد و بقاع متبرکه و امامزاده ها که مورد تکریم و احترام مردم است را در دستور کار قرار دادند.
وی با بیان اینکه مردم به هر امامزاده ای با هر عقیده ای ورود پیدا کنند احترام می گذارند، عنوان کرد: این افراد دستاویز دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی هستند و توسط  ایادی مستکبر هدایت می شوند. این افراد مطمئن باشند نه تنها مردم از باورهای دینی خود دست نمی کشند بلکه حمایت و احترام شان از بقاع بیشتر نیز می شود.
 
 
78/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۲۲۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰