۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
۰
يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
Share/Save/Bookmark
 
لازمه داشتن بصیرت سواد بالا نیست، بلکه داشتن بینش بالاست
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: انسان با چشم سر ظاهر اشیاء را می‌بیند، و بصیرت قوه‌ای است در قلب شخص که با آن حقایق را درک می‌کند و لازمه داشتن بصیرت لزوما سواد بالا نیست، بلکه داشتن بینش بالاست.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از یاسوج، حجت الاسلام سیدجواد خاضع امروز در برنامه نگاه روز گفت: شکی نیست که بیگانگان و دشمنان جمهوری اسلامی به ویژه آمریکایی ‌ها نقش اصلی و پررنگی در فتنه 88 داشتند و آمریکا و غرب برای فتنه 88 هم بسترسازی کردند و هم اقدامات عملی انجام دادند.
سید جواد خاضع ادامه داد: جان ‌بولتن نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل اعلام کرده بود: سازمان سیا به دنبال انقلاب رنگی در ایران است.
وی گفت: غربی ‌ها بعد از شکست در جنگ سخت نظامی در دوران حیات امام بزرگوار، سیاست و راهبرد فروپاشی از درون را برای براندازی جمهوری اسلامی در پیش گرفتند.

این فعال فرهنگی گفت: تهاجم‌ گسترده فرهنگی، ارتباط ‌‌‌گیری با اپوزیسیون و عناصر استحاله شده، نفوذ و حمایت از گروه ‌ها و افراد ناراضی و غرب‌ گرا، از جمله اقداماتی بود که غربی‌ ها برای شکست انقلاب اسلامی انجام دادند.

خاضع ابراز داشت: آمریکایی ‌ها به این نتیجه رسیدند که انتخابات در ایران می ‌تواند فرصتی طلایی باشد برای ایجاد تغییرات بنیادین در ساختارهای جمهوری اسلامی و برای این که از انتخابات در ایران بهره ‌برداری مناسب کنند، حدود دو دهه فعالیت‌ های گسترده ‌ای انجام دادند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس اسناد بیش از 60 بنیاد و موسسه غربی در جریان جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی تا سال 88 فعالیت داشتند که هدف اصلی آنها طراحی و پیاده ‌سازی کودتای مخملی و انقلاب رنگی بود.

وی بیان داشت: از جمله این اقدامات راه ‌اندازی شبکه ‌های ماهواره ‌ای و کانال‌ های تلویزیونی فارسی ‌زبان بود که نقش بسیار فعال و موثری در ایجاد فتنه داشتند و این رسانه‌ ها به‌ صورت هماهنگ عملیات براندازی در بستر انتخابات را پشتیبانی کردند.

خاضع  ادامه داد: حمایت‌های علنی مقامات غربی از فتنه‌گران، حمایت مالی و لجستیکی، مدیریت میدانی اغتشاشات همانند حضور برخی از کارمندان سفارتخانه ‌های غربی در میان اغتشاشگران و به ویژه اقدام سفارت انگلیس در باز کردن درب سفارتخانه خود در تهران به روی آشوبگران، از جمله اقدامات و همراهی غرب در فتنه 88 است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: قطعا فتنه 88 خطرناک ‌ترین توطئه طراحی شده علیه انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: در 39 سال گذشته انقلاب اسلامی با خطرات، فتنه ‌ها و توطئه‌ های بزرگی از سوی استکبار مواجه شده که با مدیریت امام راحل و مقام معظم رهبری، ملت ایران موفق به عبور از این خطرات و فتنه ‌ها شده است.

خاضع گفت: بدون تردید مقام معظم رهبری، یکی از نعمت‌ های بی‌بدیل و گران‌سنگ الهی برای ملت و جهان اسلام، بلکه برای تمامی بشریت است؛ که با اوج‌گیری اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی سال 88، با اتخاذ تدابیر حکیمانه و بیانات روشنگرانه، مقتدرانه و باصلابت در راستای مهار فتنه و دفع آن عمل کردند.

این مسئول فرهنگی بیان کرد: تذکر دادن، هدایت و روشنگری برای عموم مردم و هشدار به کسانی که در دام فتنه دشمن افتاده‌اند، صبر و حوصله به خرج دادن در مقابل فتنه‌گران و نصیحت آنان به پیگیری اعتراضات از طریق قانون از اهم بیانات و اقدامات رهبری در زمان فتنه 88 بوده است.

وی ادامه داد: مقام عظمای ولایت با تشکیل جلسه و گفت و گوی مستقیم با سران فتنه یا نمایندگان آن ها، در راستای آرام کردن اوضاع کشور و تاکید بر حل تمام مسائل از طریق مجاری قانونی و ایستادن در برابر بدعت‎‌ها و قانون‌شکنی‌ها تاکید داشتند.

خاضع گفت: از دیگر  اقدامات رهبری در فتنه 88 می‌توان به جدا کردن صف فتنه‌گران از فتنه‌ زده‌ها، اتمام حجت با سران و عوامل اصلی فتنه در داخل، معرفی استکبار به عنوان طراح اصلی فتنه 88 و کودتای مخملی ایران و ایستادگی مقتدرانه در برابر زیاده‌خواهی عوامل فتنه و دفاع از جمهوریت نظام و راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی اشاره کرد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم نهم دی در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: لازمه داشتن بصیرت لزوما سواد بالا نیست، بلکه بینش بالاست.

وی ابراز داشت: بصیرت یعنی این که نباید به شخصیت‌ها نگاه کنیم، بلکه نگاهمان به شاخص‌ها باشد و وقتی حق را بشناسیم، اهل حق را خواهیم شناخت.

خاضع گفت: بصیرت داشتن یعنی، بدانیم حتی مسجد با آن همه قداست ممکن است مسجد ضرار باشد و پیامبر آن را خراب کند و به زباله‌دانی شهر تبدیل کند، چون این مسجد به مرکز فتنه و توطئه علیه اسلام تبدیل شده بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بصیرت یعنی، قرآن روی نیزه ما را از قرآن ناطق منحرف نکند و بدانیم ممکن است جانباز جنگ صفین باشی ولی قاتل امام حسین(ع) در کربلا بشوی.
 
 
49/26
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۳۱۲۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰