۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
۰
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
درهمايش تجليل از بازنشستگان سازمان حريم حرم مطرح شد:
بازنشستگان، تجربه خود را در اختیار جوانان بگذارند
 
مشاوره خانواده گفت: در روایات آمده که به نوجوانان اجازه داده شود تا بحث کنند ما باید بگذاریم تا آنان نیز حرف بزنند و در واقع به آنان میدان دهیم تا انرژی خود را تخلیه کنند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ حجت‌الاسلام سید مهدی واعظ موسوی در همايش تجليل از فرهيختگان و بازنشستگان سازمان حريم حرم مطهر رضوي که شامگاه سه‌شنبه در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با اشاره به آیه « فَإِذا فَرَغتَ فَانصَب وَإِلىٰ رَبِّكَ فَارغَب»؛ بیان کرد: در این آیه تأکید شده است که بعد از انجام کاری، کار دیگری را آغاز کن. بازنشستگان از این آیه باید تأسی بگیرند و بعد از 30 سال کار که به صورت خاص و در مواقع معینی انجام می‌دادند حال که بازنشست شده‌اند باید کار دیگری را با برنامه‌ریزی شروع کنند مثلاً مطالعه کتاب، بازدید از اقوام، قدم زدن و ....
وی ادامه داد: شما بازنشسته‌ها باید تجربیات زندگی خود را در اختیار جوانان قرار دهید تا آنان در زندگی از این تجربیات با ارزش بهره گیرند.
این کارشناس  با بیان اینکه بازنشسته‌ها باید کیان خود را حفظ کنند و در دسترس قرار نگیرند؛ گفت: هر چیزی که در دسترس قرار گیرد ارزش و بهایش را از دست می‌دهد.
وی اظهار کرد: در روایات آمده که به نوجوانان اجازه داده شود تا بحث کنند ما باید بگذاریم تا آنان نیز حرف بزنند و در واقع به آنان میدان دهیم تا انرژی خود را تخلیه کنند.
وی در ادامه روایت افزود: به میانسالان هم بگویید فکر کنند و از بازنشسته‌ها بخواهید که سکوت اختیار کنند و با سکوت به جوانان درس دهند.
حجت‌الاسلام سید مهدی واعظ موسوی با بیان اینکه جوانی به سن و سال نیست؛ تصریح کرد: امام حسن (ع) و امام حسین (ع) به سید جوانان اهل بهشت شهره هستند و علت آن هم داشتن ویژگی جوانی در آن‌ها بوده است.
وی از بازنشستگان و فرهیختگان خواست تا دو گوش شنوا داشته باشند و اجازه بدهند تا جوانان حرف بزنند؛ سینه‌ها را گشاده کنند و نگذارند دل‌هایشان سخت شود.
 
حضور 300 خانواده سازمان عمران و توسعه حریم حرم امام رضا (ع) در تالار قدس
در ادامه سید حسن حسینی مدیرعامل سازمان عمران حضرت امام رضا (ع) ضمن تشکر از حضور فرهيختگان و بازنشستگان و خانواده‌های شهدای معزز سازمان عمران و توسعه حریم حرم امام رضا (ع)؛ اظهار کرد: حدود 300 نفر از خانواده‌های فرهیختگان و ... در این همایش دعوت‌شده‌اند.
وی با بیان اینکه هدف از این همایش تقدیر و تشکر از این خانواده‌ها است؛ افزود: از عوامل و مدیران آستان قدس رضوی برای برگزاری این همایش سپاس گذارم.
در این همایش از 4 خانواده شهدا، 7 هنرمند و 7 پیشکسوت سازمان عمران و توسعه حریم حرم امام رضا (ع) تجلیل و قدردانی شد.
 
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۶۳۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰