۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
۰
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
Share/Save/Bookmark
 
شهید طیب، تلاش می کرد که از فرزندان آخرت باشد
 
رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد با ارسال پیامی به کنگره ملی شهید هدایت الله طیب، گفت: شهید طیب، دنیا را چون مولایش علی (علیه السلام) منزلی می دانست که باید از آن کوچ و تلاشش بر این بود که از فرزندان آخرت باشد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از یاسوج، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویر احمد با ارسال پیامی به محل برگزاری کنگره ملی شهید هدایت الله طیب، این کنگره را فرصتی برای تبیین شخصیت آن شهید والامقام دانست.
 
متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت در فرهنگ اسلامی و به خصوص تشیع، ارزشمندترین و گران بهاترین حرکت و اوج تعالی انسان است.

شهید مطهری می فرمایند: «منطق شهید، منطق سوختن و روشن کردن است. منطق دمیدن روح به اندام مرده ارزش های انسانی است. منطق حماسه آفرینی است».

شهید والامقام هدایت الله طیب ایثار، ظلم ستیزی و شهادت طلبی را از همان ابتدای روزهای زندگی آغاز کرد.

تولد در یکی از محروم ترین نقاط و تلاش و سخت کوشی ایشان در کسب و فراگیری علم و دانش با مهاجرت از روستای موگر به شهر بهبهان و در نهایت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا و سپس مراجعه به کشور جهت حضور در جبهه،  همه نشان از عطش و بی قراری او در رسیدن به کمال و آرزوی شهادت می باشد و این روحیه باعث می شود او در سن 17 سالگی در سال 1353 از سوی عوامل ساواک دستگیر شود.

در آمریکا هم نسبت به تأسیس انجمن های اسلامی اروپا و آمریکا در ایالت فلوریدا اقدام نمود.

این شهید گرانقدر که دارای نبوغ و استعداد شگرف بود، در همه عرصه های دینی و علمی سرآمد عصر خود بود و تا روز شهادت، یعنی (5 فروردین 1361) همیشه و مداوم در حال تحصیل و تهذیب علم و دین و تقوا بوده است.

شهید طیب، دنیا را چون مولایش علی (علیه السلام) منزلی می دانست که باید از آن کوچ کند.

تلاشش بر این بود که از فرزندان آخرت باشد. او از همه زرق و برق دنیای مردن غربی دل کند و شهد شهادت را برهمه چیز ترجیح داد.
 
49/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۵۷۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰