۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان برگزار شد
 
آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مجتمع فرهنگی آفتاب ولایت برگزار شد
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، در این مراسم ابتدا دکتر سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی سخنانی گفت: جشنواره مدهامتان کوششی در جهت اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بیش از یک دهه از عمر آن می‌گذرد.
وی افزود: برگزاری این جشنواره در مشهد مقدس پیوندی بر اهل‌بیت و قرآن بود. بی‌تردید مشهد مقدس به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام با پیشینه غنی اساتید و پیشکسوتان قرآنی این فضا را ایجاد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: برای پایتخت فرهنگی جهان اسلام چشم‌انداز ده‌ساله‌ای تعریف‌شده که قابلیت میزبانی ازاین‌گونه جشنواره‌ها با رویکرد بین‌المللی وجود دارد و امیدوارم در جشنواره‌های بعدی بسترهای مجازی قرآنی نیز فراهم شود.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی مدیر کانون فرهنگی هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی گفت: شما جوانان و نوجوانان سفیران قرآن به نسل امروز هستید، به نسلی که نمی‌داند به کدام مآمن و مأوا پناه گیرد.
 

وی افزود: طریق نجات بشر در قرآن است، کتب متعددی دارای شک و شبهه است، اما قرآن شبهه‌ای ندارد. قرآن کتابی است که در آن هیچ‌گونه خلاف و باطلی وجود ندارد. قرآن تماماً نور و روشنی‌بخش است. قرآن برای همه آحاد بشر و می‌تواند درهرحال به آن تمسک کرده و هدایت بجوید.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: قرآن از ابتدا تا انتهایش نور است، چون از جانب خداوند متعال است. بشر با بحران‌هایی که دارد، با قرآن می‌تواند نجات پیدا کند. قرآن دست بشر را گرفته و او را از حوادث مهلک نجات می‌دهد.
وی تصریح کرد: جشنواره مدهامتان فرزند ۱۲ ساله‌ای است که هرسال نسبت به سال قبل رشد یافته و امروز به کمال رسیده است. امسال چون مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی‌شده بود، آئین اختتامیه در مشهد برگزارشده است.
در دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان تعداد ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر در سراسر کشور شرکت که در پایان به نفرات برتر در رشته‌های قرائت، حفظ، ترتیل و اذان برادران و قرائت و حفظ خواهران تندیس، لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.
 
29/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۴۱۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰