۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
Share/Save/Bookmark
 
اولین همایش "داعیان راستین" در زنجان برگزار می‌شود
 
مسوول واحد "قرآن و عترت " اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، گفت: با برگزاری اولین همایش"داعیان راستین" از فعالیت های وعاظ برجسته استانزنجان تجلیل خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از زنجان؛ مسوول واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری، با اشاره به فعالیت واقدامات شایسته وعاظ استان در زمینه مسائل دینی، فرهنگی و قرآنی، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش، ارج نهادن به فعالیت های تبلیغی، فرهنگی و دینی چندین ساله علمای برجسته استان است.

نورالله صفی لو افزود: با توجه به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان در گذشته نیز برنامه ها و طرحهایی برای اولین بار برگزار کرده، ازجمله همایش نادیان ماندگار (تجلیل از ۳۰ مربی موذن از ۳۰  روستای استان زنجان)، تجلیل سالانه از علمای پیشکسوت، و... لذا پیشنهاد این همایش هم که برای اولین بار برگزار می شود توسط مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان مطرح شد که یکی از اهداف اداره کل در زمینه مسائل دینی و فرهنگی و قرآنی بوده است.

وی ادامه داد: در همایش داعیان راستین که برای اولین بار در استان برگزار می شود، از تعداد 16 واعظ برجسته و پیشکسوت استان و از زحمات وفعالیتهای این وعاظ دینی و فرهنگی وقرآنی تجلیل به عمل می آید.

 صفی لو گفت: این مراسم با حضور سخنران برجسته کشوری  و سخنرانان استانی ازجمله نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان آیت‌الله علی خاتمی و مهندس درویش امیری استاندار زنجان برگزار می گردد.

وی افزود: این برنامه در مورخ 7 دی ماه ساعت  9/30 صبح روز پنجشنبه در فرهنگسرای امام خمینی برگزار خواهد شد.

نورالله صفی لو با اشاره به این که با برگزاری این برنامه ها از طلاب جوان وعاظ انتظار می رود با الگو قرار دادن این علمای برجسته در ارتقاء فرهنگی ودینی جامعه قدم بردارند، اطهار کرد: در جامعه اسلامی نیز باید قدر دان زحمات علمای برجسته وپیشکسوت بوده و  نسبت به خدمات وفعالیتهای های علمای دینی ارج نهاده شود.
 
73/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۳۱۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰