۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
50 درصد بودجه کمیسیون آموزش عمومی قرآن به طرح ملی حفظ اختصاص یافت
 
با توجه به اهمیت ترویج حفظ قرآن، مقرر شد هر کدام از کمیسیون‌های شورای توسعه فرهنگ قرآنی بخشی از بودجه خود را به ستاد طرح ملی حفظ اختصاص دهند که کمیسیون آموزش عمومی قرآن با تخصیص 50 درصد از بودجه، بیشترین سهم را دارد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، ترکیب ستاد طرح ملی حفظ بیش از یک سال پس از ابلاغ طرح ملی حفظ قرآن برای اجرا، در هشتادوششمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی(26 شهریور) مشخص شد.
یک هفته پس از آن نخستین جلسه ستاد طرح ملی حفظ برگزار شد اما به دلیل عدم حضور برخی اعضا و تکمیل نشدن افراد حقیقی در این ستاد، اولین جلسه ستاد طرح ملی حفظ هیچ مصوبه‌ای نداشت.
پس از آن در جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی که نیمه دوم آبان‌ماه برگزار شد، اعضای ستاد طرح ملی حفظ تکمیل شدند اما خبری از برگزاری جلسات ستاد طرح ملی حفظ نبود تا اینکه یک‌شنبه 19 آذرماه یعنی پس از بیش از دو ماه از نخستین جلسه ستاد طرح ملی حفظ، دومین جلسه این ستاد به صورت رسمی برگزار شد.
در این جلسه رئیس، نائب رئیس و دبیر ستاد با رأی اکثریت آرا مشخص شدند به طوری که حجت‌الاسلام حمید محمدی به عنوان رئیس، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی به عنوان نائب رئیس و محمد انجم‌شعاع به عنوان دبیر این ستاد به مدت یک سال انتخاب شدند.
پس از برگزاری این جلسه، هشتادونهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در همان روز برگزار شد. در این جلسه کلان‌برنامه‌های ملی و بین‌المللی کمسیون‌های سه‌گانه شورای توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت تصویب شد.
در ادامه این جلسه نیز درصد سهم هر کمیسیون برای فعالیت‌ها و برنامه‌های مصوب مشخص شد که با توجه به اهمیت حفظ قرآن کریم مقرر شد هر کمیسیون بخشی از بودجه و اعتبارات خود را به طرح ملی حفظ اختصاص دهد تا از این طریق حفظ قرآن کریم که یکی از مهم‌ترین مطالبات قرآنی مقام معظم رهبری است، به خوبی پیگیری شود.
بر همین اساس کمیسیون آموزش عمومی قرآن 50 درصد، کمیسیون تبلیغ و ترویج قرآن 20 درصد و کمیسیون آموزش عالی و پژوهش‌های قرآنی 10 درصد از اعتبارات خود را باید به امر حفظ کلام وحی اختصاص دهد که کمیسیون آموزش عمومی قرآن با توجه به اهداف و وظایف خود در اسناد بالادستی بیشترین اعتبار را برای حفظ قرآن باید هزینه کند.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۲۹۱
مرجع : فارس
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰