۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
داخلی
۰
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
عوامل فرعی فلاح از زبان آيت‌الله ري شهري
 
تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم، گفت: مقصود از عوامل فرعی «فلاح» اموری است که در عوامل اصلی آن یعنی «ایمان»، «تقوا» و «احسان» باز می‌گردند.
 
به گزارش خبرگزاري رضوي به نقل از روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السّلام، آیت‌الله محمدی ری شهری در این جلسه که روز یکشنبه 19 آذر بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مصلای بزرگ ری آستان مقدس برگزار شد، بیان کرد: به سخن دیگر همه‌ خصوصیات و ویژگی‌هایی که در قرآن و احادیث اهل بیت برای یک انسان سعادتمند و مفلح ذکر کرده‌اند در سه عنوان یاد شده خلاصه شده است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در این زمینه ادامه داد: به عنوان نمونه ویژگی‌هایی که در سورۀ حجرات آیه 15 و در سورۀ انفاق آیه 2 تا 4 برای اهل ایمان ذکر کرده‌اند. همچنین ویژگی‌هایی که در آیات نخست سوره بقره و آیه 177 این سوره برای اهل تقوا ذکر شده است و یا خصوصیاتی که در آیه 69 عنکبوت و 115 هود برای نیکوکاران بیان شده است. 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(علیه السلام) ادامه داد: نکتۀ قابل توجه این است که «مومنین»، «متقین» و «محسنینِ» واقعی و کامل کسانی هستند که واجد همه ارزش‌های اعتقادی، اخلاقی و عملی باشند. بنابراین، آنچه در تببین ویژگی‌های اهل ایمان، تقوا و احسان در قرآن و احادیث اهل بیت آمده و به نمونه‌هایی از آن اشاره شد، عوامل فرعی فلاح و سعادتمندی انسان محسوب می شوند.

جلسات تفسیر قرآن آیت الله محمدی ری شهری هر هفته یکشنبه شبها بعد از اقامه نماز عشاء در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.
 
19/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۲۲۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰