۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
عربستان هم به تصمیم ترامپ علیه قدس واکنش نشان داد
 
دربار پادشاهی عربستان سعودی روز پنج شنبه اعلام کرد: تصمیم ترامپ درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، جانبداری بزرگ علیه حقوق تاریخی و ثابت ملت فلسطین است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی به نقل از شفقنا، دربار پادشاهی عربستان با ابراز امیدواری از اینکه دولت آمریکا از تصمیم خود درباره قدس عقب نشینی کند و از اراده بین المللی در خصوص استرداد حقوق ملت فلسطین جانب داری کند، تاکید کرد: چنین اقدامی عقب نشینی بزرگ در تلاش های محرک صلح و اختلال در مواضع تاریخی جانبدارانه آمریکا درباره مساله قدس محسوب می شود.
در بیاینه دفتر پادشاهی عربستان آمده است: حکومت عربستان با تاسف شدید اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر را پیگیری کرد و از عواقب خطرناک چنین تصمیم غیرموجه و غیر مسئولانه ای هشدار داد و تاسف و محکومیت خود نسبت به چنین اقدامی را که جانب داری بزرگ علیه حقوق تاریخی و ثابت ملت فلسطین در قدس محسوب می شود، ابراز می کند.
عربستان در این بیانیه بر اهمیت ایجاد راه عادلانه و دائمی برای قضیه فلسطین براساس قطعنامه های بین المللی و مرتبط با طرح عربی تاکید کرد.
 
56/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۱۰۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰