۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
رئیس دانشگاه امیرالمؤمنین اهواز:
امام صادق(ع) احیاگر اسلام بودند
 
رئیس دانشگاه اهواز، امام صادق(ع) را احیاگر اصلی و منتشر کننده اولیه اسلام ناب محمدی(ص) دانست.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رضوی از اهواز، مراسم گرامیداشت روز دانشجو و ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) شامگاه گذشته ۱۴ آبان برای دانشجویان دانشگاه امیرالمؤمنین اهواز با حضور آیت الله حیدری و دیگر مسئولان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
ناصر سودانی،رئیس دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز در این مراسم ضمن تبریک هفته وحدت و گرامیداشت روز دانشجو، اظهار داشت: امام ششم ما حضرت جعفر بن محمد الصادق(ع) در واقع احیاگر و منتشر کننده اصلی اسلام ناب محمدی(ص) و امامان معصوم قبل از خود بود.
رئیس دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز تصریح کرد : انتصاب ما به شیعه جعفری از باب امام صادق(ع) است و جهان تشیع و حتی جهان اسلام مرهون زحمات این امام همام است؛ زیرا ایشان فرهنگ و مکتب اصیل اسلام را به جهانیان در زمان خود نشان داد.
این مقام مسؤول بیان داشت: هر آنچه که از علم و علوم وجود دارد، مرهون امام صادق(ع) است؛ درباره علم و ترویج علوم اصیل اسلامی، این امام همام بی نظیر بود و توانست به موفقیت های فراوانی مانند تربیت شاگردان نمونه در زمان خود، برسد.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشته شدن رییس جمهور پیشین دیکتاتور یمن را باید به فال نیک گرفت؛ زیرا وی از دیکتاتورهای وابسته به غرب و استکبار جهانی و آل سعود بود.
سودانی درباره نقش دانشجو در جامعه نیز گفت: دانشجویان ما باید با بصیرت بالای خود همواره گوش به فرمان فرمایشات و نکات رهبری درباره نقش دانشجو و وظیفه اش در جامعه باشند و یک دانشجوی با بصیرت قطعا"  در تمامی زمینه ها می تواند موفق باشد.
 
 
84/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۲۰۹۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰