۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
Share/Save/Bookmark
 
در آستانه سالروز شهادت امام رضا (ع)
برپایی موکب در مسیر عبور زائران امام مهربانی ها از استان سمنان
 
در آستانه سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حرکت زائران به سمت مشهد مقدس، نیروهای مردمی در استان سمنان در حال تدارک برپایی موکب هایی در مسیر حرکت زائران امام رضا (ع) هستند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، این موکب ها توسط نیروهای مردمی، اعضای هیات های مذهبی و نیز برخی از دستگاهها از جمله اوقاف و امور خیریه در نقاط مختلف مسیر تردد زائران امام رضا (ع) برپا می شود.
به هماین مناسبت در شاهرود که در میانه راه تهران - مشهد واقع است گروههای مختلف مردمی و مذهبی برپایی چندین موکب را تدارک دیده اند.
این زائرسراها که فعالیت آنها از امروز چهارشنبه آغاز می شود در زائرسرای دهملاء واقع در 20 کیلومتری شاهرود از تهران، روبروی شهرک صنعتی شاهرود در پنج کیلومتری شاهرود، مقابل ورودی روستای بدشت، پلیس راه شاهرود از سمت مشهد، زائرسرای امام جواد (ع) و پادگان امام رضا (ع) در 10 کیلومتری بیارجمند و میامی و با نام های مختلف برپا و به زائران مشهد مقدس خدمات ارائه می کنند.
در این حال استاندار سمنان نیز از بسیج امکانات و نیروهای خدماتی برای ارائه خدمات به زائران بارگاه ملکوتی هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در این استان خبر داد و گفت: برای تسهیل در ترد زائران نیروهای هلال احمر، اورژانس، پلیس راه و ... در این ایام آماده ارائه خدمات هستند.
سمنان به لحاظ واقع شدن در مسیر مشهد مقدس سالانه شاهد تردد بیش از 20 میلیون زائر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از این استان است.
بیش از 550 کیلومتر از مسیر یک هزار کیلومتری تهران - مشهد از استان سمنان می گذرد.
 
 
50/50
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۱۰۲۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰