۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
تشرف چهار هزار هیات مذهبی به حرم رضوی
 
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با ایام پایانی ماه صفر تشرف چهار هزار هیات مذهبی از سراسر کشور به حرم مطهر امام رضا(ع) برای برپایی مراسم سوگواری آغاز شده است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، حجت الاسلام سید جلال حسینی افزود: خادمان بارگاه منور رضوی از هیاتهای مذهبی به صورت شبانه روز استقبال می کنند و تدابیر لازم اتخاذ شده تا هر هیات عزاداری بتواند به صورت جداگانه در یکی از صحنها یا رواقهای حرم مطهر به عزاداری بپردازد.
وی ادامه داد: به هر هیات مذهبی یک پرچم مزین به نام حضرت رضا(ع)، یک بسته نمک متبرک و یک کیسه برنج اعطا می شود و هر هیات حداقل یکبار از غذای متبرک حضرت رضا(ع) در میهمانسرا بهره مند می شود.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: امسال برای هیاتهای مذهبی مربوط به خواهران در مشهد که حدود هزار هیات است 'همایش زنان فاطمی، سوگواران رضوی' روز یکشنبه 28 صفر در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
وی افزود: در این همایش 500 نفر از خواهران هیاتهای عزاداری، خدام خواهر و خانواده معظم شهدا حضور می یابند و در این برنامه تولیت آستان قدس رضوی به سخنرانی می پردازد.
او گفت: در بخش بین الملل برای نخستین بار برنامه ای تحت عنوان 'خیمه امت' در نظر گرفته شده است که هیاتهای مذهبی از سایر کشورهای اسلامی بویژه پاکستان می توانند در صحن غدیر یا رواق غدیر حضور پیدا کنند و در آنجا به عزاداری بپردازند.
حجت الاسلام حسینی افزود: برای هیاتهای عزاداری کشورهای اسلامی همزمان با ایام پایانی ماه صفر، روزانه هفت جلسه سخنرانی به زبان های انگلیسی، عربی و اردو از ساعت 11 تا 22 در صحن غدیر و رواق غدیر حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۱۰۱۵
مرجع : ایرنا
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰