۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
Share/Save/Bookmark
 
آماده باش نیروهای امدادی؛
زمین‌لرزه‌ ۳.۹ ریشتری مود شهرستان بیرجند را لرزاند
 
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۹ ریشتر شب گذشته حوالی مود از توابع بیرجند را لرزاند.
 
سید ابوالقاسم میرجلیلی گفت: زلزله به بزرگی 3،9 ریشتر ساعت 23 و 18 دقیقه و 8 ثانیه سه شنبه در 17 کیلومتری بیرجند و 18 کیلومتری شهر مود به وقوع پیوست.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه زلزله در عمق کم روی داد ( 7 کیلومتری زمین ) توسط مردم احساس شد و گرنه زلزله خاصی نبود و زیر 4 ریشتر بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه حدود نیم ساعت بعد پس لرزه دیگری به بزرگی 2،3 ریشتر حوالی شهر مود را لرزاند و شدت آن کمتر از زلزله قبلی بود، لذا روند کاهشی بوده و نگرانی بابت زلزله های بعدی تا حدودی برطرف شده است.
وی ادامه داد: با این وجود خراسان جنوبی، استانی زلزله خیز است و با توجه به این که هر 12 سال یک زلزله بزرگ در آن روی می دهد مردم باید حساسیت و مراقبت لازم را داشته باشند و نکات ایمنی را همواره رعایت کنند.
میرجلیلی با اشاره به اعزام گروه های ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زلزله سه شنبه شب گفت: این زلزله هیچ گونه خسارت جانی یا مالی نداشته است.
وی درباره اعلام بزرگی زمین لرزه اظهار کرد: پس از وقوع زلزله دستگاه های مختلف بزرگی و شدت آن را محاسبه می کنند که ممکن است اعداد متفاوت اعلام شود اما نتیجه نهایی درباره زلزله بیرجند همان 3،9 ریشتر است.
زمین لرزه به بزرگی 3.9 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شامگاه (سه شنبه) 16 کیلومتری بیرجند و 18 کیلومتری شهر مود در عمق 7 کیلومتری زمین را لرزاند.
با توجه به اینکه زلزله باعت لرزش نسبتا شدید ساختمان ها شد بسیاری از مردم از منازل خود بیرون آمدند و ساعاتی با خودرو در معابر عمومی شهر تردد کردند.
 
18/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۱۰۱۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰