۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
استاد دانشگاه و حوزه:
مقاومت، وحدت و پیروزی مؤمنان پیام شهدا است
 
استاد دانشگاه و حوزه در جمع 5 شهید تازه تفحص شده نیروی انتظامی استان فارس گفت: شهدا بعد از سال‌ها می‌آیند تا پیام مقاومت تا پیروزی، حفظ وحدت و یکپارچگی و نوید پیروزی مؤمنان را برسانند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رضوی از فارس، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید محمود وزیری شب گذشته در آیین وداع با 5شهید تازه تفحص شده نیروی انتظامی استان فارس در حرم شاهچراغ (ع) اظهار کرد: این شهدای جوان سرباز و بین 18 تا 20 سال سن داشتند، 4 تن از شهدا از سربازان نیروی انتظامی و یک نفر سرباز سپاه پاسداران هستند که بعد از 30 سال به وطن بازگشتند.
وی با خواندن بخش‌های از زیارت‌نامه شهدای جنگ اُحد تصریح کرد: بازگشت بدن شهدا نماد استقامت برای جامعه اسلامی است. تفحص شهدا ضروری بوده و سبب رویش مجدد انقلاب می‌شود.
این مدرس دانشگاه و حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اولین تأثیر حضور شهدا بعد از چند دهه از جنگ بیان نماد پیروزی مؤمنان در دنیا است، همان‌طور که امروز شاهد برافراشتن عکس مقام رهبری در تظاهرات مردم یمن به عنوان الگو هستیم. اینها نتیجه کار شهدا است.
حجت‌الاسلام وزیری با اشاره به سخن امام علی (ع) که باید زندگی حقیقی را از شهدا آموخت بیان کرد: نیروی انتظامی، همان نیرویی است که کشور را ایستاده نگهداشته است و شهدای نیروی انتظامی درس زندگی به همه آموختند.
وی افزود: دومین درس و تأثیر حضور این شهدا درس استقامت است، اینها کسانی هستند که بدن‌هایشان تکه‌تکه شد اما دست از حمایت رهبر خود که راه پیامبر اکرم (ص) برنداشتند. این شهدا درس مقاومت تا پیروزی را به ما آموختند و نشان دادند هیچ اتفاقی نمی‌تواند ولایتمداری ما را متزلزل کند.
استاد دانشگاه و حوزه سومین درس حضور این شهدا را رعایت وحدت و یکپارچگی خواند و گفت: همه دستگاه‌های نظامی یک هدف دارند بنابراین باید از اختلاف پرهیز کرد. سرزمین ما از قومیت‌ها مذاهب مختلف که همه در غم و شادی هم شریکیم، بنابراین نباید اجازه دهیم دشمن بین ما تفرقه ایجاد کند.
 
 
46/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۱۰۰۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰