۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
آیات سوره فجر بر روی ضریح امام رضا(ع)
 
آیاتی از قرآن کریم که همزمان با ماه محرم و صفر با پارچه سیاه بر روی ضریح امام رضا(ع) نوشته شده است تا پایان سالروز شهادت آن امام عزیز و پایان ماه، زینت‌بخش ضریح آن امام عزیز است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، بعد از عبور از زیر آیه ۴۶ سوره حجر «ادْخُلُوها بِسَلامٍ آمِنِينَ؛ (فرشتگان الهى به آنها مى‌گويند) داخل اين باغ‌ها شويد با سلامت و امنيت» که بر روی سر در ورودی روضه منوره امام رضا(ع) نوشته شده است، چشمم بر آیات دیگری از قرآن کریم می‌افتد که همزمان با ایام محرم و صفر بر روی پارچه سیاه بالای ضریح ثامن‌الحجج(ع) نوشته شده است.

این آیات شامل آیه ۲۷ تا ۳۰ سوره فجر می‌شود: «یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِى إِلَى‏ رَبِّکَ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِى فِى عِبَادِى وَادْخُلِى جَنَّتِى‏، هان اى روح آرام یافته و متین، به سوى پروردگارت بازگرد که تو از او خشنود و او از تو خرسند است، پس در جرگه بندگان من درآى، و به بهشت من داخل شو» .
در فضيلت سوره فجر از امام صادق(ع) نقل شده است: «سوره فجر را در نمازهای واجب و مستحب خود قرائت كنيد زيرا اين سوره، سوره امام حسين(ع) است و هر کس این سوره را بخواند روز قیامت با امام حسین(ع) در درجه‌ای از درجات بهشت است.»
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۰۹۷۰
مرجع : ایکنا
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰