۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
مبلغین دینی و فرهنگی باید مجهز به علم روز باشند
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبلغین دینی و فرهنگی ما باید علوم خود را به روز کنند به نحوی که به روز بودن باید در عمل او نیز تجلی و مطالب روز را به نحو احسن و مطلوب مطرح کند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از یاسوج، حجت ‌الاسلام حمید برازش امروز در نشست مدیران، رؤسا و مسئولین ادارات تبلیغات اسلامی این استان به وظیفه ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص اهمیت تبلیغ اشاره کرد و گفت: تبلیغات اسلامی باعث افزایش سطح آگاهی های دینی مردم می‌ شود که پیامد آن بالارفتن فرهنگ زندگی در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی امنیتی مبتنی بر آموزه های اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: افزایش آگاهی به طور طبیعی اقتدار ملی، تامین امنیت عمومی و رفاه معنوی و مادی انسانها را نیز در پی دارد.

وی با بیان اینکه بحث تبلیغ و ترویج دین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، یادآور شد: مبلغین دینی و فرهنگی ما باید علوم خود را به روز کنند، به نحوی که به روز بودن باید در عمل او نیز تجلی و مطالب روز را به نحو احسن و مطلوب مطرح کند تا اثرگذار باشد.

برازش ادامه داد: در هرکاری سختی و مشکلاتی وجود دارد، اما فعالیت و خدمت در حوزه دین از حلاوت و شیرینی خاصی برخوردار است که مشکلات احتمالی آن را کم رنگ تر می کند.

این مسئول فرهنگی و تبلیغی گفت: کار فرهنگی تمیز نیاز به ابتکار و خلاقیت در برنامه دارد و باید کسانی که در مسائل فرهنگی تجربیات خوبی دارند از تجربه آنها نهایت استفاده را کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز توجه به فرهنگ از نان شب لازم تر و باید از همه ابزار و امکانات در پیشبرد برنامه های فرهنگی استفاده کرد؛ اما در این میان استفاده از ابتکار و شیوه های ابتکاری بسیار راهگشاست و می تواند تأثیر مضاعفی داشته باشد.

برازش در ادامه، با بیان اینکه سوابق، افکار و روحیات مخاطبین متفاوت و با همه نمی توان با یک شیوه آن هم تکراری بر مخاطبین تأثیر گذاشت، اظهار کرد: به همین علت گاهی همین شیوه های ابتکاری که بعضاً با دست خالی است اثری چند برابر از برنامه های و طرح هایی دارد که ما روی آن زحمت کشیده ایم.

وی با اشاره به اینکه باید باب شکوفا شدن خلاقیت ها، استعدادها و هنرها باز شود، ابراز داشت: باید به صاحبان ذوق و ابتکار اجازه داد که در این میدان وسیع وارد شده و فعالیت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعهد باید سر لوحه صاحبان فکر و اندیشه در حوزه فرهنگ باشد و اگر خدای ناکرده نسبت به این نکته غافل شویم یا توجه نکنیم علاوه بر این که نتیجه نخواهیم گرفت، دچار خسارات جبران ناپذیری خواهیم شد.
 
49/49
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۹۶۴۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰