۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
داخلی
۰
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
ماحوزی در اختتامیه جشنواره اعلام کرد:
جوانان امسال در جشنواره مشاعره رضوی حضور پررنگی دارند/افتخار میزبانی از یکی از معتبرترین جشنواره های کشور
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در آیین اختتامیه جشنواره مشاعره رضوی گفت: با توجه به این که جشنواره مشاعره رضوی با هدف آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته و بزرگ امام رضا (ع) برگزار می‌شود، هر سال شاهد حضور گسترده و قابل توجه‌ای از شاعران جوان در این جشنواره هستیم.
 

به گزارش خبرگزاری رضوی از بوشهر، حمیده ماحوزی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر این افتخار را دارد که برای دوازدهمین سال پیاپی یکی از معتبرترین جشنواره‌های شعر کشور را میزبانی کند.
 وی افزود: در این دوره از مسابقات، 64 شاعر از یازده استان کشور از جمله استان‌های همدان، کرمانشاه، کرمان، فارس، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، لرستان، تهران،کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و بوشهر با همدیگر در یک فضای معنوی با هم به رقابت بپردازنند.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به این که این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، سیره نبوی و ائمه معصومین (ع) و آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته و بزرگ امام رضا (ع) در کنار ایجاد بسترهای مناسب برای انتقال سبک زندگی اهل بیت (ع) به نسل امروز برگزار می‌شود، هر سال شاهد حضور گسترده و قابل توجه‌ای از شاعران آیینی و مذهبی کشور که عمدتا از قشر جوان می‌باشند، هستیم.
 وی ادامه داد: دبیرخانه دائمی این جشنواره در بوشهر مستقر است و امسال موفق به دریافت 370 اثر از سراسر کشور شدیم، که تعداد 64 اثر به مرحله نهایی که امروز افتتاحیه آن در بوشهر انجام می‌شود، راه‌ یافتند.
 
ماحوزی عنوان کرد: اهداء لوح تقدیر به همراه 130 میلیون ریال جوائز نقدی و تندیس این دوره به هشت نفر اولی که بتوانند به مرحله نهایی راه‌یابند، تعلق می‌گیرد.
 
 
26/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۹۲۷۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰