۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي در جمع دانش آموزان اردوگاه امام رضا(ع)؛
نوجواني بهترين زمان براي آغاز تعالي و تهذيب است
 
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: بذر ايمان و توكل به خداوند را در نوجواني كه بهترين فصل زندگي است در درون خود پرورش دهيد.
 
به گزارش پایگاه خبری رضوی به نقل از آستان نيوز، سيد مرتضی بختياری در جمع دانش آموزان اردوگاه فرهنگي و تربيتي امام رضا(ع) كه از استانهای كرمان، گلستان و فارس به مشهد مقدس مشرف شدند، اظهار داشت: تعليم و تربيت نوجوانان و جوانان انقلابي، متخصص و متعهد بر اساس منشور ٧ گانه مقام معظم رهبري از رويكردهاي جدي آستان قدس رضوي است.
وي تصريح كرد: توليت معزز آستان قدس رضوي اين مكان مفرح و زيبا كه از موقوفات امام رضا(ع) است را جهت استفاده نوجوانان و جوانان ايران اسلامي اختصاص داده‌اند كه فرآيند تجهيز اين اردوگاه در حال انجام است.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي با اشاره به تأثيرپذيري انسان در دوران نوجواني گفت: در دوران ستم شاهي كلاس‌هايي توسط شهيد هاشمي نژاد در كانون بحث و انتقاد ديني برگزار مي‌شد كه حكومت طاغوت آن را برنتافت و تعطيل كرد.
وي گفت: در عصر حاضر دسترسي به منابع و متون اصيل و ناب برگرفته از آموزه‌هاي قرآني و اهل بيت(ع) بسيار راحت‌تر شده و از سوي ديگر شبهات و لغزشگاه‌ها نيز جوانان ما را تهديد مي‌كند.
بختياري با اشاره به لزوم برنامه ريزي، تهذيب نفس و تلاش در جهت تعالي در همه زمينه‌ها در دوران نوجواني گفت: در روايات ما آمده است كه اعمال روزانه خود را محاسبه كنيد و اگر ٢ روز شخص مومن مثل هم باشد او ضرر كرده است.
وي گفت: قدر اين فرصت و سرمايه عظيمي كه خداوند به شما عزيزان اعطا كرده است را بدانيد و از امام رضا(ع) براي توفيق و تعالي خود مدد بگيريد.
مديرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوي نيز در اين بازديد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اردوگاه امام رضا(ع) گفت: تا پايان مهرماه اين اردوگاه ميزبان دانش آموزان از اقصي نقاط كشور است كه در بازه‌هاي  زماني يك هفته‌اي، برنامه‌ها و آموزش‌هاي متنوعي براي آنان تدارك ديده شده است.
 
56/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۸۰۱۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰