۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد:
ترویج فرهنگ بانکداری اسلامی نیازمند عزم همگانی است
 
رئیس شورای سیاست ‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد بر روشن شدن همه ابعاد بانکداری اسلامی برای مردم جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: ترویج این فرهنگ در جامعه نیازمند عزم همگانی است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از یاسوج، حجت ‌الاسلام صفدر پناهی، رئیس شورای سیاست ‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد امروز در دیدار رئیس و کارکنان امور شعب بانک مهر اقتصاد این استان به مناسبت هفته بانکداری اسلامی، گفت: بانک ‌ها باید بر اساس عقود و قوانین اسلامی فعالیت داشته باشند.
پناهی پیاده شدن نظام بانکی بر اساس اصول اسلام را خواست انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: در قانون اساسی نیز بر ترویج و فرهنگ بانکداری اسلامی تاکید شده است.
وی به اهمیت و جایگاه نظام بانکی در قانون اساسی و دین اسلام اشاره و یادآور شد: نظام بانکی ما باید بر اساس احکام اسلامی و اصول بانکداری اسلامی فعالیت کند.
رئیس شورای سیاست ‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه فعالیت بر اساس احکام اسلامی هرگونه شبهه در زمینه بانکداری اسلامی را از بین می برد، اذعان کرد: در حال حاضر نمی توان گفت همه بانک‌ های ما بر اساس موازین و عقود اسلامی فعالیت می ‌کنند.
پناهی اشکالاتی را در این زمینه به نظام بانکداری کشور وارد دانست و ابراز داشت: هدف از این موضوع زیر سوال بردن کلیت نظام بانکی کشور نیست.
وی بر روشن شدن همه ابعاد بانکداری اسلامی برای مردم جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: ترویج این فرهنگ در جامعه نیازمند عزم همگانی است.
رئیس شورای سیاست ‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این شورا از پیشنهادات سازنده مدیران بانک ها در این راستا استقبال می کند، گفت: تربیون های نماز جمعه در سراسر استان می تواند محلی مناسبی برای ترویج این فرهنگ در جامعه باشد.
محمدعلی نیک ‌منش، رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد هم  در این دیدار ضمن گرامی ‌داشت سالروز بانکداری اسلامی، گفت: همه قراردادهای بانک مهر اقتصاد بر اساس اصول بانکداری اسلامی و احکام اسلامی انجام می‌ شود.
وی بانک مهر اقتصاد را پرچمدار و پیشرو در بانکداری اسلامی دانست و با تبیین ابعاد مختلف بانکداری اسلامی، اظهار کرد: با راه اندازی وب سایت تخصصی یانکداری اسلامی، همه ابعاد نظام بانکداری اسلامی، شیوه پرداخت تسهیلات و قراردادها برای مراجعه ‌کنندگان تشریح می ‌شود.
 
49/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۹۹۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰