۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵
Share/Save/Bookmark
 
آثار منفی شبکه های اجتماعی ابتکار و خلاقیت را در جوانان نابود می کند
 
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به نقش مخرب شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: آثار منفی شبکه های اجتماعی ابتکار و خلاقیت جوانان را می گیرد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی از یاسوج، سیدعلی فتح میر محمدی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست کارگروه اجتماعی استان به نقش خانواده ها در زمینه آثار مخرب فضای مجازی اشاره و اظهار کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را در برابر آثار منفی فضای مجازی مدیریت و کنترل کنند.

میرمحمدی شخصیت سازی از چهره های کاذب در فضای مجازی، ارائه الگوه های نامناسب، کاهش محبت و احساسات، از هم گسیختگی خانواده، دور شدن جوانان از ارتباطات اجتماعی، افزایش طلاق، ورود به حریم خصوصی خانواده ها، پرده دری حیاء و عفت، روی آوری به اعتیاد و جرائم را برخی از عوامل مخرب فضای مجزی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: این موضوع بسیار مهم است که تاکید شود، نقش مخرب شبکه های اجتماعی و فضای مجازی قدرت انگیزه، ابتکار و خلاقیت جوانان را می گیرد.

به گفته وی، هرچند که این شبکه ها با این اثرات منفی و مخرب اهمیت بالائی برای آگاهی و توسعه جوامع، سازمان ‌ها و افراد دارد اما انتخاب بعد مثبت یا منفی هر فناوری توسط خود کاربر است که باید در این رابطه آگاهی بخشی و فرهنگ سازی انجام شود.

میر محمدی با بیان اینکه همه اقشار مختلف جامعه به نوعی در معرض خطر آثار منفی فضای مجازی قرار می گیرند، تاکید کرد: با تصمیم گیری، سیاست گزاری، برنامه ریزی صحیح مطالعه شده و علمی و با اقدامات هماهنگ می توان از این آثار مخرب پیشگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه کانال هایی با کارائی مثبت هم در فضای مجزی وجود دارند، گفت: اگر در برابر کانال های مخرب احساس خطر نکرده و هشدارهای لازم را جدی نگیریم با معضلات و مشکلات اجتماعی و امنیتی هم روبرو خواهیم شد.
 
 
49/26
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۹۸۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰