۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی فقیه در استان سمنان
بهترین پیام هنر سینما در کشور باید اخلاق باشد
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر اهمیت هنر سینما گفت: بهترین پیام سینما در شرایط فعلی کشور باید توجه به اخلاق باشد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رضوی، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز سه شنبه همزمان با روز ملی سینما در دیدار فعالان سینما در استان سمنان با وی افزود: هنر و هنرمند زیبا هستند اما این زیبایی شرط دارد.
وی با اشاره به حدیث معروف سلسله الذهب که توسط امام رضا (ع) در نیشابور مطرح فرمودند افزود: حضرت امام رضا (ع) تحقق این حدیت را منوط به شروطی دانستند که ولایت و امامت است.
شاهچراغی اظهار داشت: شرط زیبایی هنر نیز این است که رنگ خدایی داشته و دارای پیام های اخلاقی باشد.
امام جمعه سمنان با اشاره به لزوم ارائه درس های اخلاقی توسط هنر سینما بر توسط فیلم های با محتوی دینی و اخلاقی تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایط فعلی جامعه که مشکلات اخلاقی در آن غوغا می کند هنر سینما باید جوانان و نوجوانان و سایر قشرهای جامعه را با اخلاق اسلامی آشنا کند.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان، کار و تلاس در عرصه سینما در ایران را بسیار گسترده خواند و گفت: دفاع مقدس، شهدا، شهدای مدافع حرم، شهیدانی نظیر محسن حججی و ... از جاذبه ها و موضوعاتی است که سینماگران می توانند به آن بپردازند.
وی متذکر شد: عرصه دفاع مقدس دریایی است که آخر ندارد و سینما برای جذب مخاطب باید به جاذبه و دارای محتوی بودن تولیدات آن توجه کند.
امام جمعه سمنان بر ضرورت توجه به اقتصاد سینما نیز تاکید کرد و گفت: سینماگران خوبی در استان سمنان فعال هستند اما بازار سینما در این استان کساد است و توجه به جاذبه ها می تواند به تقویت اقتصاد سینما نیز کمک کند.
در این دیدار که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و جمعی از فعالان عرصه سینما در مسجد عابدینیه سمنان انجام شد از دست اندرکان امور سینمایی این استان تجلیل شد.
 
50/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۹۴۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰