۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
فرهنگ گفتگوی سالم در شهر فرهنگی شیراز نهادینه شود
 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز به سابقه فرهنگی و تاریخی شهر شیراز اشاره کرد و گفت: فرهنگ گفتگوی سالم در شیراز نهادینه شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رضوی از فارس، مهدی حاجتی در سومین جشنواره شیرازشناسی به تبیین آثار گفتگوی سالم در جامعه پرداخت و اظهار کرد: گفتگوی سالم که سبب کاهش خشونت می‌شود در شیراز ترویج یابد و نهادینه شود.
وی به سابقه باشکوه شیراز در زمینه ادبیات، فرهنگ، هنر، تاریخ، فلسفه و غیره اشاره کرد و افزود: ادبیات ما سرشار از نکات زیبا و قابل استفاده برای ایجاد گفتگویی سالم و سازنده است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: امروزه با گسترش فضای مجازی، بسیاری از تاثیرات کلام که در لحن و یا در نگاه افراد وجود دارد به درستی به مخاطب منتقل نمی‌شود و همین امر سبب ایجاد سوءتفاهم‌ در ارتباطات می‌شود.
رئیس کمیته یاوران شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: آنچه که توسط فضای مجازی به قربانگاه می‌رود سرمایه اجتماعی و ادبیات ما است که با حذف تاثیر نگاه و لحن از کلام به چنین اتفاقی منجر می‌شود و می‌توان گفت ابزارهای مدرن، ارتباطات موثر انسان‌ها را به مخاطره انداخته است.
حاجتی با اشاره به اینکه فضای مجازی بیشتر افراد را به انزوا و تنهایی سوق می‌دهد، بیان کرد: از فضای مجازی باید برای ایجاد ارتباطات واقعی استفاده شود نه اینکه افراد به تنهایی دچار شوند و سکوت را به گفتگو ترجیح دهند.
وی به تشریح فواید گفتگوی سالم و سازنده پرداخت و عنوان کرد: هر جایی که راه گفتگو بسته شده چه در عالم سیاست و چه در حوزه خصوصی افراد، خشونت به میان آمده است.
حاجتی با اشاره به اینکه در تاریخ، فرهنگ و ادبیات شیراز در طول تاریخ گذشته از گفتگو استفاده شده است، گفت: اقوام مختلف در سال‌های متمادی در شیراز در کنار هم به خوبی زندگی کردند و در کنار هم برای رشد و توسعه شهر خود تلاش کردند و به ما رساندند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه جامعه امروز ما به گفتگو نیازمند است، خاطرنشان کرد: گفتگو در ادبیات و تاریخ اجتماعی این شهر همیشه رایج بوده است.
وی با بیان اینکه میل به دیگران و همچنین بازگشت به خویشتن از ویژگی‌های انسان‌ها است، افزود: امروزه دیگری‌های زندگی ما قربانی نبود گفتگو و نبود مهارت برای ایجاد ارتباط می‌شوند.
رئیس کمیته یاوران شورای اسلامی شهر شیراز بر لزوم جلوگیری از ترویج فرهنگ تک‌گویی در سطح جامعه تاکید و بیان کرد: جامعه خوب، سالم و سرزنده با پرسش‌گری و تقویت گفتگو در بین آحاد جامعه ایجاد می‌شود.
در سومین جشنواره شیراز شناسی با حضور مهدی حاجتی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز، از سعیدرضا کیخا، قهرمان ژیمناستیک ایران و جهان با اهدا لوح سپاس تجلیل شد.
 
46/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۹۳۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰