۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
Share/Save/Bookmark
 
رییس ستاد اقامه نماز استان سمنان
نماز سرسلسله سلامت معنوی است
 
رییس ستاد اقامه نماز استان سمنان نماز را سرسلسله سلامت معنوی دانست و گفت: با نگاه معرفت گرا و توجه لازم و همزمان به مسائل جسم و روح ، می توان مسئولیت سنجی خود را بیش از پیش تقویت کرد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، حجت الاسلام محمدرضا شمس الدین روز دوشنبه در نشست تخصصی نماز با محوریت مسوولیت سنجی و سلامت معنوی در شرکت توزیع برق استان سمنان افزود: سلامت معنوی دو مقوله جدا تحت عنوان جسم و روح است که محل استقرار آنها انسان است.
وی با بیان اینکه این دو مقوله می توانند انسان بسازند و ارتباط آنها مهم و بسیار تنگاتنگ است گفت: موضوع سلامت معنوی و مسئله سلامت جسمی هر دو بسیار مهم هستند و هماهنگی این موارد انسان ساز است.
شمس الدین با اشاره به اینکه وقتی برای فردی مشکلی به وجود می آید، در مقابل مسائل جسمی واکنش نشان می دهد و مسائلی که به روح وارد می شود، مدتی طول می کشد، افزود: در سلامت معنوی، الزاماً باید دنبال مسائل روحی برویم و به هر اندازه که به جسم می پردازیم، باید به روح هم توجه شود.
وی با بیان اینکه گاهی اوقات باید منش زندگی تغییر کند اضافه کرد: اگر مسائل مرتبط با سلامت معنوی اهمیت دارد برای این است که به پرورش روح مربوط می شود.
مشاور استاندار سمنان اظهار داشت: وقتی نماز در وقت اول اقامه می شود، مسائل جسمی و روحی پرورش پیدا می کند و به نماز اول وقت توصیه بسیاری شده است.
وی تصریح کرد: استقبال از پرورش معنوی و همچنین فلسفه سلامت معنوی بر آن است که به جائی برسیم تا روح سالم باشد و همه آموزه های دینی در کنار هم قرار گرفته اند تا انسان خوب و خوش زندگی کند.
وی با بیان اینکه برای داشتن عمر طولانی، دنبال جسم هستیم و از سلامت روح غافل می شویم یادآور شد: در سایه اهتمام به اخلاق و فرهنگ، بسیاری از انحرافات از بین می رود.
رییس ستاد اقامه نماز استان سمنان با تاکید بر اینکه امکانات معنوی همواره موجود نیست خاطرنشان ساخت: دشمن همواره درصدد تضعیف بنیان خانواده ها است و مهمترین بخشی که بر روی آن تمرکز کرده، فضای مجازی است و از این طریق نیز به شدت سلامت معنوی جامعه و خانواده را مورد تاخت و تاز قرار داده است.
 
50/50
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۸۹۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰