۱ اسفند ۱۳۹۶ 20 February 2018
۰
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
رییس پلیس راه خبر داد
تمهیدات پلیس راه استان سمنان در محور تهران - مشهد در روزهای پایانی تابستان
 
رییس پلیس راه استان سمنان از اتخاذ تمهیدات جدید برای برقراری ایمنی در تردد زائران مشهد مقدس و مسافران در روزهای پایانی تابستان خبر داد و از رانندگان خواست تا به توصیه های ماموران پلیس راه در راههای این استان توجه نمایند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، سرهنگ حسن خسروجردی با اشاره به ایام پایانی تابستان و افزایش تردد در راههای این استان به ویژه در محور تهران - مشهد حدفاصل استان سمنان افزود: پلیس راه استان سمنان برای تسهيل در عبور و مرور و کاهش سوانح رانندگي، چندین تيم گشتي محسوس و نامحسوس تا پايان شهريور با هدف تقويت پليس راه به محورهاي مواصلاتي اعزام کرده است.
 وی به زائران بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج و نیز سایر هموطنان توصيه کرد: سرعت مجاز در جاده های استان ۱۱۰ کیلومتر در ساعت است و دوربین های ثابت و سیار پلیس راه این موضوع را به صورت جدی مورد نظر قرار می دهند.
 رییس پلیس راه استان سمنان ادامه داد: بستن کمربند ايمني به خصوص در جاده هاي برون شهري از سوي سرنشينان عقب در کاهش شدت صدمات در تصادفات بسيار حائز اهميت است.
 خسروجردی افزود: ارتقای انضباط ترافيکي و کاهش سوانح و تلفات ناشي از آن از اهداف پليس راه فرماندهي انتظامي استان سمنان است.
وي گفت: بخش عمده اي از تصادفات در شهريور ناشي از خستگي و خواب آلودگي است و استراحت و خواب کافي بهترين راه مبارزه با خستگي است و راننده بايد بعد از يک سفر طولاني به قدر کافي بخوابد و برنامه ريزي کند حتي المقدور از نيمه شب تا شش صبح رانندگي نکند زيرا خطاي رانندگان خسته در شب بسيار زياد است و اگر راننده به خواب نياز دارد، بايستي در اولين مکان امن کنار بکشد و در يک مکان راحت استراحت کوتاهي داشته باشد.
 رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان سمنان خاطرنشان کرد: رانندگان حداقل هر دو ساعت يک بار توقف کرده و کمی استراحت کنند تا هوشياري آنها افزايش يابد و از خوردن غذاهاي چرب و سنگين قبل از مسافرت هاي طولاني شبانه خودداري کنند. 
بیش از 550 کیلومتر از محور یک هزار کیلومتری تهران - مشهد از استان سمنان می گذرد و در روزهای اخیر ترافیک در این محور در حال افزایش است.
سالانه بیش از 20 میلیون زائر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از استان سمنان عبور می کنند. 
 
 
50/50
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۷۹۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰