۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
اجرای برنامه بازخوانی واقعه غدیر در استان سمنان
 
واقعه تاریخی غدیر روز شنبه همزمان با عید سعید غدیر خم با مشارکت هنرمندان در شهرهای مختلف استان سمنان بازخوانی شد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، این برنامه با هدف تبیین واقعه غدیر برای نسل جوان و نوجوان و در فضایی معنوی توسط هنرمندان در شهرهای شاهرود، گرمسار، سرخه و ... استان سمنان با شکوه فراوان برگزار شد.
بازخوانی واقعه غدیر با عنوان "شمس تابان" و با مشارکت 300 نفر در جوار حرم  شهدای گمنام شاهرود در ارتفاعات این شهر برگزار شد.
مسوول بسیج هنرمندان شاهرود گفت: این برنامه که از عصر جاهلیت تا بدترین جاهلان امروز را در بر می گیرد همچنین جنایات داعش و صاحبانشان به تصویر کشیده شد..
عباس اعتماد نویسنده و کارگردان این اثر گفت: نمایش تولد باشکوه حضرت علی (ع) از دل کعبه تا ظهور منجی عالم بشریت در این اثر قریب سه ساعت برنامه را شامل می شود.
 وی تصریح کرد: در این نمایش میدانی بیش از ٣٠٠ نفر سیاهی لشکر حضور دارند که صحنه های مختلف را به تصویر می کشند و ١٥ روز برای اجرای این برنامه تمرین فشرده کرده اند.
اعتماد با بیان اینکه در این برنامه از تعزیه خوانان و هنرمندان شهرستان شاهرود نیز استفاده شده است به تاثیر  هنر نمایش در اذهان مردم اشاره کرد و افزود: باید از هنر استفاده شود تا مفاهیم غنی اسلام و وقایع مهم آن را به نسل امروز منتقل شود.
در این برنامه  از عصر جاهلیت در عربستان تا بدترین جاهلان امروز را در بر می گیرد علاوه برنمایش واقعه غدیر شهادت حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) و فداکاری مدافعان حرم چگونگی شهادت شهید حججی نیز بصورت نمایش به اجرا در آمد.
 
50/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۷۷۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰