۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
نماز عید قربان در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود
 
نماز عید قربان از ساعت 8:30 صبح روز جمعه 10شهریور ماه در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رضوی در تهران، نماز عید قربان به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی عبدالله در مصلای آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) واقع در ضلع شرقی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) اقامه خواهد شد.

نماز قربان دو رکعت است. اقامه آن همانند نماز صبح است با این تفاوت که به جای سوره توحید در رکعت اول و دوم مستحب است به ترتیب سوره‌های اعلاء و سوره الشمس خوانده شود به علاوه رکعت اول ۵ و رکعت دوم ۴ قنوت دارد.

در رکعت اوّل بعد از خواندن حمد و سوره باید پنج تکبیر گفت و بعد از هر تکبیر یک قنوت خواند و بعد از قنوت پنجم تکبیر دیگری بگوید و به رکوع رود، بعد دو سجده به جا آورد و برخیزد.

در رکعت دوم بعد از خواندن حمد و سوره چهار تکبیر گفته می‌شود و بعد از هر تکبیر قنوت خوانده می‌شود و بعد از تکبیر پنجم به رکوع رفته و بعد از رکوع دو سجده به جا آورد و تشهد و سلام گفته می‌شود.

نماز عید سوره مخصوصی ندارد، ولی بهتر است که در رکعت اول آن سوره شمس (سوره ۹۱) و در رکعت دوم سوره غاشیه (سوره ۸۸) را بخوانند، یا در رکعت اوّل سوره لاْعْلی (سوره ۸۷) و در رکعت دوم سوره شمس را بخوانند.

در قنوت، هر دعایی می‌توان خواند، ولی خواندن دعای «اللهمَّ اَهْلَ الکبْریاءِ وَالعَظَمَةِ، وَاَهْلَ الْجُودِ وَالْجَبَرُوتِ …» توصیه شده است.
 
19/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۳۸۶
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰