۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
Share/Save/Bookmark
 
برپايي قربانگاه در تهران همزمان با عيد قربان/ ايجاد 25 جايگاه عرضه دام با حضور خيريه‌ها
 
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران، گفت: در روزهای عرفه و عید قربان 25 جایگاه عرضه دام در تمامی مناطق تهران دایر می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاري رضوي در تهران، عبدالحسین رحیمی در جلسه علنی شورای شهر تهران درباره ساماندهی مراکز ذبح دام در شهر تهران در روزهای عید قربان و عرفه، اظهار داشت: سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران مکلف شده است به واسطه حفظ سلامت مردم و نگهداشت شهر در ایام مذهبی نسبت به ایجاد کشتارگاه و قربانگاه اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه اگر عرضه غیرمجاز دام در کلانشهر تهران مدیریت نشود فاجعه‌بار خواهد بود، افزود: به دلیل تب کریمه کنگو و بیماری‌های مشترک دام و انسان مراقبت‌های ویژه‌تری در این دوره صورت گرفته است. 

رحیمی بیان داشت: سالانه 16 تا 19 جایگاه عرضه دام در روزهای عید قربان و روز عرفه احداث می‌شود که امسال این جایگاه‌ها به 25 رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سه جایگاه ثابت در مناطق 15، 4 و 18 تهران در طول سال نسبت به عرضه دام از 8 صبح تا 8 شب اقدام می‌کنند، گفت: در روزهای عید قربان و عرفه 22 جایگاه عرضه دام در هر منطقه ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران، گفت: در 10 سال گذشته هر سال 23 هزار رأس دام عرضه می‌شد که 10 تا 11 هزار دام آن کشتار می‌شد.

رحیمی بیان داشت: در این 2 روز 1237 نفر درگیر موضوع ذبح شرعی دام‌ها خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه دام‌ها توسط دامپزشکان مورد بازبینی قرار می‌گیرند، گفت: در صورتی که دامی ذبح شود و لاشه آن آلوده باشد پول آن را به مشتری عودت داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران با تأکید بر اینکه کشتار در جایگاه‌های عرضه دام به صورت رایگان انجام می‌شود، گفت: ایجاد جایگاه‌ها یک میلیارد تومان هزینه و 120 میلیون تومان درآمدزایی دارد.

رحیمی افزود: در جایگاه‌های عرضه دام نمایندگان خیریه‌ها نیز حضور دارند که مراجعه‌کنندگان می‌توانند نذورات خود را به این خیریه‌ها ارائه دهند.
 
19/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۲۹۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰