۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
با معرفی ۳۳ برگزیده؛
اختتامیه هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در قم برگزار شد
 
اختتامیه هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان قم با معرفی ۳۳ برگزیده برپا شد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ آئین اختتامیه استانی هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با حضور سید باقر میرعبداللهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ احد جمالی، معاون استاندار؛ معصومه ظهیری، مدیرکل امور بانوان استانداری قم؛ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛ معاون فرهنگی سپاه قم وحجت‌الاسلام والمسلمین جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
در این مراسم میرعبداللهی با انتقاد از وضعیت کتابخوانی در کشور اظهار کرد: نقل شایعی وجود دارد که سرانه مطالعه در ایران بسیار پایین است و حتی به ۲ دقیقه هم نمی‌رسد. گرانی کتاب و عدم دسترسی به کتابخانه ازجمله دلایلی است که برای این سرانه اندک برشمرده می‌شود؛ ثبت این سرانه اندک در کشور، به هر دلیلی، بسیار نامطلوب است.
وی به سابقه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی بهانه‌ای است که به‌موجب آن علاقه مردم به اهل‌بیت (ع) از برگزاری صرف مراسم مذهبی به کسب آگاهی بیشتر در خصوص سیره ائمه (ع) و الگوبرداری از آنان سوق می‌یابد. با برگزاری چنین جشنواره‌هایی زمینه مطلوب و اشتیاق فراوانی برای کتابخوانی ایجاد شده است.
در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیرعطاء الله جباری با ابراز خرسندی از مشارکت مردمی در برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: امسال بیش از ۵ هزار نفر از استان قم در این جشنواره شرکت کردند. ۸ نفر برگزیده در حوزه خانوادگی، ۳ نوجوان، ۶ کودک، ۸ کتابدار و ۸ بزرگ‌سال در آیین اختتامیه این جشنواره موردتقدیر قرار گرفتند.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قم با تقدیر از نهادهای همکار در برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و ستاد اقامه نماز جمعه استان قم، صداوسیما و اداره کل زندان‌ها ازجمله نهادهایی بودند که در برگزاری این جشنواره با اداره کل کتابخانه‌های عمومی همکاری ویژه‌ای داشتند.
لازم به ذکر است؛ اجرای گروه سرود سفیران انقلاب و اجرای نمایش با محوریت کتاب ویژه کودکان و نوجوانان نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
 
58/26
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۹۹۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰