۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
Share/Save/Bookmark
 
مسئول کمیته خبر و اطلاع رسانی جشنواره فیلم رضوی:
فعالیت های رضوی به رسانه های تخصصی و نوین نیازمند است/همراهی رسانه های ملی و استانی با جشنواره فیلم رضوی
 
دوازدهمین جشنواره فیلم رضوی به میزبانی یزد برگزار شد. این جشنواره هم مثل خیلی دیگر از برنامه های جشنواره امام رضا(ع) خبر و اطلاع رسانی را در الویت فعالیت های خود قرار داد. فاطمه شریفی مسئول کمیته خبر و اطلاع رسانی این رویداد سینمایی رضوی در گفتگویی با خبرنگار ما جشنواره دوازدهم فیلم رضوی را از جنبه خبر مورد بررسی و کنکاش قرار داده است که در ادامه می خوانید.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛  شریفی می گوید: در جهان امروز وسایل ارتباط جمعی،روزنامه، رادیو، تلویزیون و سینما با انتقال اطلاعات جدید  و مبادله افکار و عقاید عمومی در راه پیشرفت فرهنگ و تمدن بشری نقش چشمگیری را بر عهده دارند و همواره این نقش آفرینی اهمیت بیشتری پیدا می کند.
وی می افزاید: امروزه ضرورت نیاز به رسانه های تخصصی و دانش محور که بتوانند به موضوعات با ریزبینی و مهارت بیشتری بپردازند و با شیوه های نوین محتوا را به مخاطب منتقل کنند بیش از همیشه احساس می شود و با گذر زمان نیز قوت می گیرد.  
وی معتقد است: برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی فلیم کوتاه مستند و داستانی رضوی در یزد را می توان رویدادی پیوسته با بسیاری از ابزار های ارتباطی دانست و بر همین مبنا تشکیل کمیته خبر و اطلاع رسانی این جشنواره از همان ابتدا با انجام همفکری های مختلف در زمینه تولید محتوای موثر صورت گرفت.
شریفی بیان می کند: با توجه به ضعف حضور رسانه های تخصصی به ویژه در استان یزد نظرات و همراهی ارزشمند «حمیدرضا عمادی» دانش آموخته حوزه رسانه و فعال فرهنگی و هنری از یک سو  و «علیرضا دهقان» دبیر تخصصی جشنواره نیز کمیته اطلاع رسانی را برای رسیدن به محتوای مطلوب و متنوع همراهی می کرد و آنچه امروز به عنوان خروجی جشنواره در حوزه اطلاع رسانی مشاهده می شود نتیجه همدلی و تلاشی گروهی است.
مسئول کمیته خبر و اطلاع رسانی دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی می گوید: از سوی دیگر همکاری بی نظیر رسانه های استانی و ملی با کمیته خبر و اطلاع رسانی جشنواره بیش از هر چیزی موثر واقع شد و می توان گفت درصد بالایی از ظرفیت های رسانه ای با این جشنواره همراه شدند که جای قدردانی دارد و پیشگامی رسانه در نشر محتوا موضوعی بود که همواره مورد توجه قرار گرفت و  کمیته اطلاع رسانی بیشتر در همراهی برای تولید محتوا به ایفای نقش پرداخت.
وی تصریح می کند: تولید محتوای تخصصی،اعتمادسازی،انعکاس واقعیت ها،نقد سازنده ،تبلیغات و افکار سنجی مولفه هایی بود که در ابتدا مورد توجه قرار گرفت و با تلاش تیمی و حمایت هایی که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد صورت گرفت در حد توان برنامه هایی محقق شد و می دانیم هم چنان جای تقویت و تلاش دو چندان برای بهبود فعالیت در این زمینه وجود دارد.
راه اندازی تریبون مجازی جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی
مسئول کمیته خبر و اطلاع رسانی دوازدهمین جشنواره کلی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد می گوید:با توجه به جایگاه پر اهمیت اطلاع رسانی در فضای مجازی و مخاطب پذیری بالای این ظرفیت رسانه ای تریبون مجازی خبر و اطلاع رسانی دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد با 2هشتک #رویداد فرهنگی و #نقش آفرینی هنری راه اندازی و فعالیت خود را آغاز کرد.
وی می افزاید: تریبون فضای مجازی در کانال تلگرامی و صفحه اختصاصی این جشنواره در اینستاگرام  به آدرس مشترک razavifilmfestival با هدف سرعت بخشی، دسترسی آسان و تنوع پذیری در فعالیت های رسانه ای با  شیوه های مختلف محتواسازی در فضای مجازی به فعالیت پرداخت و خوشبختانه بازدید هایی بالای چند هزار نفر را تجربه کرد.
به گفته او، با تعریف ارتباط  دو سویه در تریبون مجازی  قابلیت ارائه نظرات کارشناسان عرصه فرهنگ و هنر با موضوع جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی  نیز فراهم گردید و بر همین مبنا دیدگاه های دریافت شده برای بهره مندی سایر علاقه مندان از این کانال ارتباطی نیز منتشر شد.
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۹۴۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰