۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان؛
593 اثر به جشنواره ملی خوشنویسی رضوی خرم آباد ارسال شد
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در خرم آباد گفت: 593 اثر از 281 هنرمند خوشنویس از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و در مرحله نخست 121 اثر برگزیده و به دور دوم رسیده است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ حجت الاسلام حمیدرضا حنان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح پانزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی افزود: در مرحله دوم استادان برجسته کشوری 26 اثر را به عنوان آثار برگزیده این جشنواره انتخاب کرده اند.
وی گفت: از 26 اثر برگزیده چهار اثر از آثار هنرمندان خوشنویس لرستانی بودند که یک اثر به عنوان مقام برتر معرفی و سه اثر دیگر تجلیل شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: آثار این نمایشگاه در بخش های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ و تحریری به نمایش درآمده است.
وی هنر را بهترین ابزار برای تبلیغ دین و ترویج فرهنگ و اندیشه اهل بیت(ع) دانست و گفت: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) هرساله با عنوان ‌های مختلف در کشور اقدام به برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی می کند که با توجه به ظرفیت بالای خوشنویسی هنرمندان لرستانی پانزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در استان در حال برگزاری است.
حنان ادامه داد: در این جشنواره از استاد محمد صادق سیف هنرمند پدر خوشنویسی خرم آباد تقدیر و تجلیل شد و همچنین از یدالله کابلی خوانساری، جواد بختیاری و علی شیرازی از اساتید برجسته کشوری در این جشنواره بهره گرفته شد.
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۸۵۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰