۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
Share/Save/Bookmark
 
امام‌جمعه ارومیه؛
اعمال مردم به ائمه اطهار (ع) عرضه می‌شود
 
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ارومیه، در جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری گفت: اعمال مردم ،به ائمه اطهار (ع) عرضه می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری گفت: اعمال مردم، به ائمه اطهار(ع) عرضه می‌شود و ائمه اطهار، در اشعار شاعران رضوی، نظارت دارند.
وی ادامه داد: اشعار ائمه اطهار، از سوی پروردگار متعال هدایت و در قلوب شاعران، ساری و جاری می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی تأکید کرد: شاعرانی که در مدح ائمه اطهار (ع) شعر گفته‌اند، باید به اشعار خود افتخار کنند. همچنین شنودگان این اشعار نیز از شنیدن چنین اشعاری فخر بورزند.
وی تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی که به ائمه اطهار (ع) توجه دارد، سبب خیر و منفعت در دنیا و آخرت می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به میزبانی ارومیه، بیان کرد: از تمام کسانی که با برپایی و حمایت از این جشنواره پربرکت، باعث‌وبانی خیر شدند، تقدیر و تشکر دارم.
لازم به ذکر است؛ برگزیدگان جشنواره بین‌المللی شعر رضوی در بخش داخلی، بلال کمالی از تبریز، مهناز صابونی از تهران، حسن قلی پور از چایپاره، روزبه صمدی از اردبیل و سجاد صافی حوری از ارومیه حائز رتبه اول تا پنجم شدند.
در بخش بین‌الملل، عاصی نصرت آغا اوغلو از عراق، نهادخضر کاها اوغلو از عراق و صادق بشیری از عراق به عنوان برگزیدگان معرفی شدند.
همچنین از محمد میلانی از ارومیه، امراه اسدی از پلدشت و وحید طلعت  از ارومیه، به پاس تلاش در راستای ترویج فرهنگ رضوی تجلیل به عمل آمد.
 
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۷۷۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰