۱ اسفند ۱۳۹۶ 20 February 2018
۰
يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۵
Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان؛
معرفت، ارادت ما را به اهل بیت می افزاید
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان گفت: یکی از زمینه هایی که ارادت ما را به اهل بیت می افزاید مسئله معرفت است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان در شامگاه جمعه در مراسم جشن ولادت با سعادت امام رضا (ع) بیان کرد : امام و امامت یکی از اصول صادق مسلمین است. وظیفه امت اسلامی این است که رفتار و کردار خود را با این الگوی کامل یعنی نمونه عینی مکتب مطابقت دهند. امام نمونه عینی مکتب اسلام است.
وی در ادامه افزود: اگر می خواهیم دینمان را خوب شناخته و عمل کنیم باید رفتار خودمان را مطابق با رفتار امامان عرضه کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه گفت: یکی از زمینه هایی که ارادت ما را به اهل بیت(ع) می افزاید مسئله معرفت است، هر چقدر شناختمان نسبت به اهل بیت بیشتر باشد، ارادت ما هم به اهل بیت بیشتر خواهد بود.
وی با بیان این که فرقی بین امام معصوم و پیغمبر وجود دارد گفت: تمام ویژگی ها از نظر خلقی وخلقی همه را باید داشته باشند مگر یکی، به پیغمبر وحی می شود، به امام هم وحی می شود اما پیغمبر می تواند شریعت جدید بیاورد ولی امام نمی تواند.
خاتمی در ادامه با اشاره به حضور خادمین حرم رضوی در نقاط مختلف کشور گفت: خوشبختانه این چند سال در دهه کرامت خادمین حرم امام رضا (ع) هم عامل امام شناسی و انس و الفت بیشتر با امام هشتم (ع) شده‌اند و هر مقدار در این رابطه وقت گذاشته شود به ایمان و توحید ما بیشتر  کمک می کند.
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۶۹۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰